U17: Берое се върна на победния път (обзор)

Ваня Николова 22/04/2018 20:30

Три срещи от 24-ия кръг в Елитната U17 се проведоха днес.

Берое се върна на победния път след загубата от Ботев (Пловдив) в миналия кръг. Тимът се наложи над Сокол (Марково) в Стара Загора.

Левски също записа домакински успех - над Монтана.

Пирин спечели убедително гостуването си на Марек.

Вижте най-интересното от мачовете.

----

Левски - Монтана 2:0 (1:0)

И двата гола отбеляза Мартин Петков. Той откри в 15-ата минута, а в 65-ата удвои аванса на "сините".

С успеха Левски се върна на третото място в класирането с 53 точки. Лидер е Ботев с 62, пред ЦСКА-София с 55. Монтана е на 12-а позиция с 20 т.

----

Берое - Сокол (Марково) 3:1 (1:0)

Пламен Пенев откри за домакините в 18-ата минута с хубав диагонален удар. Десет минути след почивката Сокол изравни. Рангел Русалов се възползва от центриране от фаул и вкара с изстрел от наказателното поле.

В 65-ата минута Христо Иванов изведе Берое отново напред. Той се пребори с бранител, навлезе в пеналта и промуши топката през вратаря и защитник на гостите - 2:1. В 72-ата минута Стоян Вергиев оформи крайното 3:1 след корнер.

----

Марек (Дупница) - Пирин (Благоевград) 0:4 (0:1)

Категоричен успех за Пирин в мача на дъното на таблицата, който е и югозападно дерби.

Борис Ейков се разписа в 24-ата минита. След почивката Методи Малашевски удвои, а Атанас Гълъбов направи 3:0. Последният гол бе дело на Крум Николов.

Домакините завършиха мача с девет човека, след като бяха изгонени Мартин Методиев през първото и Иван Василев през второто полувреме.