U19: Лудогорец подготвя шампанското (обзор)

Viasport 22/04/2018 21:05

Изглежда, че вече няма пречки пред Лудогорец за спечеването на титлата в Елитната юношеска група до 19 години.

Днес “орлите” взеха с “отличен” един от последните си сериозни тестове - гостуване на Ботев (Пловдив). До края на сезона тимът на треньора Юри Васев играе предимно срещу отбори от дъното на таблицата.

По-сериозно предизвикателство изглежда Берое, но срещата е в Разград, а до последния кръг (гостуване на Септември) най-вероятно интрига няма да има.

Сериозна е битката за сребърните и бронзовите медали - водят я пет тима. И в дъното нещата изглеждат предрешени, въпреки че Ботев (Враца) днес показа, че още не е за отписване.

Вчера имаше доста емоции покрай двете равенства в Русе и Бургас, а и днес не липсваха.

----
Славия - Черно море 1:3 (0:2)

“Моряците” минаха транзит през София по пътя към финала за Купата на БФС срещу Септември в четвъртък във Велико Търново - поне тези, които са родени 2000-2002 г.,

Джан Хасан (набор 2002) откри в 20-ата минута, а Радослав Златев удвои в 31-ата. И при двете попадения асистент беше Кристиян Арсовски.

Самият Арсовски направи 3:0 след почивката. Филип Кръстев намали в 86-ата. “Белите” удариха греда чрез Димитър Стоянов, а Пламен Петров изтърва от чиста позиция.

----
Монтана - Локомотив (Пловдив) 0:6 (0:1)

Убедитилен Локомотив срещу неособено гостоприемния тим на Монтана.

Димитър Законов откри в 20-ата минута. След почивката домакините опитаха “висока преса” и бяха наказани, тъй като оставиха доста пространства на “смърфовете”.

Октай Юсеин рано удвои, след това вкара още веднъж. До края се разписаха Петър Шопов и Мариян Тонев (2), който направи резултата разгромен към края.

----
Пирин (Благоевград) - Септември (София) 1:1 (0:1)

Оспорван мач с много единоборства, но и нервен.

Кристиян Иванов рано изведе гостите напред - в 15-ата. Точката за “пиринци” спаси влезлият като смяна Иван Атанасов в 86-ата.

Треньорът на Септември Антон Кирилов има претенции за груба игра от страна на домакините, останала ненаказана - неведнъж.

Според щаба на Пирин съдията Ивайло Младенов е бил напът да “изпусне” мача, като е направил грешки и в двете посоки.

Имаше провокации и от двете страни, довели до грубости и разправии.

----
Левски - Марек (Дупница) 4:1 (2:1)

Петър Иванов откри резултата, но дупничани бързо изравниха от дузпа, отсъдена за игра с ръка на Иван Калайджийски. Точен бе Мирослав Николов.

До почивката Петър Иванов върна аванса на Левски.

Второто полувреме бе интересно - с атаки и към двете врати. Марек не искаше да е само спаринг партньор.

На 19-ия си рожден ден Християн Бориславов си направи хубав подарък с попадения за 3:1 и 4:1. Негови са и асистенциите за първите два гола.

Бориславов е защитник, но треньорът Георги Тодоров реши да го преквалифицира - заради проблемите си в атака, особено когато отсъства Станислав Иванов.

Опитният специалист повярва в новото амплоа на Християн и той не го подлъга. Бранителят се разписа два пъти и преди 2 кръга.

----
Ботев (Пд) - Лудогорец 0:2 (0:0)

Скучно първо полувреме. Още в началото на второто обаче стана интересно. Лудогорец поведе с гол на Георги Вълчев в 53-тата след корнер.

“Канарчетата” остро оспорваха редовността на попадението, тъй като, според тях, ъгловият удар е изпълнен неправилно - топката е била доста навътре (към вратата). Съдиите не зачетоха протестите им.

А докато се усетят, Лудогорец вкара още веднъж и “приспа” мача - точен бе Димитър Митков след пробив на Мартин Милков.

Все пак до края ситуации имаше и пред двете врати. Ботев удари греда.