U17: ЦСКА стъпи накриво срещу Локо Пловдив (обзор)

Ваня Николова 28/04/2018 20:00

Четири мача от 25-ия кръг на Елитната U17 се играха днес.

По програма Ботев (Пловдив) - Дунав също трябваше да е днес, но "канарчетата" се поздравиха със служебна победа, тъй като русенци не пристигнаха в "Коматево".

Така Ботев има 65 точки на върха, ЦСКА-София е втори с 56, колкото има и третият Левски.

"Червените" завършиха наравно като домакини на Локомотив (Пловдив), а "сините" надиграха гостуващия Етър с класически резултат.

Черно море записа очаквана победа над Марек. Пирин и Берое не си отбелязаха гол.

Останалите три срещи са в неделя, 29 април.

Вижте най-интересното от днешните.

----

Черно море - Марек (Дупница) 2:0 (0:0)

И двата гола паднаха след почивката. През първата част домакините създадоха няколко опасности пред вратата на гостите, но не можаха да реализират.

В 50-ата минута Денислав Ангелов засече с глава центриране от корнер и откри резултата. В 70-ата "моряците" вкараха страхотен гол. Негов автор стана Велислав Василев, който с воле направи 2:0 след асистенция на Денислав Ангелов.

----

ЦСКА-София - Локомотив (Пловдив) 1:1 (1:1)

Гостите поведоха в 15-та минута след многоходова акция. Ставри Юмерски центрира отляво, а Илия Смилянов с премерен изстрел от границата на наказателното поле откри.

"Армейците" изравниха от дузпа пет по-късно. Тя беше отсъдена за нарушение на вратаря на Локомотив Кристиян Томов срещу Ертан Тахиров, който реализира наказателния удар за 1:1.

За Локомотив не играха Филип Колев, който тренира с представителния отбор, наказаният Петко Петков, както още Ириней Айлов и Медиан Паров, които са с вирусно заболяване.

До края двата тима имаха още възможности, но така и не излъчиха победител.

----

Ботев (Пловдив) - Дунав 3:0, служебно

Русенци не пристигнаха за мача поради повреда в автобуса, с който пътуваха към Пловдив.

Футболистите на Ботев и съдиите бяха на срещата, като излязоха на терена. Имената на играчите бяха проверени за протокола и след това всички се прибраха.

----

Пирин (Благоевград) - Берое 0:0

Равностоен мач. И двата тима имаха своите възможности, но не успяха да отбележат. Домакините действаха по-прибрано и чакаха своите шансове на контраатаки.

Това е първо равенство за Берое през пролетния полусезон, преди това "зелено-белите" записаха седем победи и две поражения.

----

Левски - Етър 3:0 (2:0)

Кирил Киров откри, а Мартин Петков удвои аванса на "сините" до почивката.

През второто полувреме Кирил Киров вкара втория си гол, в което оформи класическия резултат.