U19: Най-после победа за Черноморец (обзор)

Viasport 30/04/2018 08:48

Първата победа на Черноморец (Бургас) е голямата новина на 24-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 г.

“Акулите” биха Ботев (Враца) с 3:0 и дори минаха през врачани в класирането. Което е  малка утеха, тъй като най-вероятно и двата отбора ще изпаднат. Шансовете им за спасение не са големи.

Другото в кръга е според очакванията. Има два домакински обрата в кръг, в който гостите взеха само една победа и равенство.

Предстои междинен кръг в четвъртък и доста натоварен график в епилога на първенството през месец май.

----

ЦСКА-София - Пирин 3:0 (1:0)

Превъзходство на “червените”. Георги Костов откри в 25-ата минута. Два пъти се разписа Иван Митрев - от пряк свободен удар в 66-ата и в 69-ата.

Следващото домакинство на ЦСКА е срещу Левски.

----

Черно море - Дунав (Русе) 2:1 (1:1)

Георги Горанов даде аванс на гостите още в третата минута след грешка на вратаря на варненци. В 18-ата Виктор Попов изравни красиво от воле. В 55-ата Румен Касабов направи пълен обрат.

15 минути преди края Йордан Радев получи втори жълт и червен картон, така “моряците” останаха с човек по-малко.

В края Ивайло Димитров от Дунав имаше две възможности за гол. В крайна сметка Черно море, над който тегнеше загубата на финала за Купата от Септември в четвъртък, грабна трите точки.

Този мач не мина спокойно и спортсменски. Подобно на двубоя в Русе есента, белязан от много скандали.

Треньорът на Дунав Емануил Върбанов алармира за лошо отношение от страна на домакините, започнало още по време на разгрявката. Била му направена остра забележка да не готви тима си за мача в лявата зона на терена, защото там го правели домакините.

После футболистите му били обиждани от публиката, а “моряците” бавели в края.

Наставникът на Черно море Николай Кънчев отвърна, че Върбанов, ако не знае предварително, е трябвало да попита къде да прави разгрявка на стадиона под Аспаруховия мост. “Треньорът на гостите трябваше да се съобрази”, рече той.

Кънчев припомни есенния мач в Русе, в който тимът на Черно море беше воден от Георги Попов.

----

Септември - Монтана 4:0 (1:0)

Стигаме до носителя на купата Септември, който нямаше проблеми срещу Монтана и спечели красиво. Още в началото на срещата се контузи вратарят на монтанци.

Йордан Тодоров откри преди почивката. 2:0 стана от страхотен гол на Марио Петков, който засече топката от воле при ъглов удар. Не се вижда често такова изпълнение.

3:0 стана с попадение на Кристиян Иванов, Асен Максимов пък оформи крайния резултат. Силно включване имаше Галин Стоянов като смяна.

----

Черноморец (Бургас) - Ботев (Враца) 3:0 (2:0)

Най-сетне радост в синята част на Бургас. Домакините бързо решиха спора. Младен Джамбазов постави началото в 10-ата минута, а в 22-ата Радослав Иванов удвои.

Димитър Пейчев фиксира 3:0 в 62-ата.

Любопитно е, че “акулите” завършиха срещата с два по-малко. Михаил Палов и Георги Бъчваров получиха втори предупреждения и напуснаха терена по-рано.

И в двата отбора имаше по-малки на възраст футболисти (като за младша).

----

Локомотив (Пд) - Левски 1:1 (0:0)

Домакините бяха без четирима основни футболисти, привикани в мъжкия отбор.

След час игра Стефан Тинков откри с глава след центриране от свободен удар. Левски изравни бързо - още в 70-ата, когато влезлият успешно в ролята на голмайстор и лидер на атаката Християн Бориславов изравни.

На “смърфовете” предстои дерби с Ботев в четвъртък.

----

Лудогорец - Нефтохимик 4:0 (1:0)

Хюсеин Кельовлуев постави началото на победата в 25-ата. Димитър Митков реши нещата в 46-ата, а Тихомир Димитров направи аванса на “орлите” класически в 62-ата.

Мартин Минчев и този път не пропусна да се запише сред голмайсторите - в 75-ата.

----

Берое - Славия 2:1 (0:1)

Стана интересен мач със ситуации и пред двете врати.

Пламен Петров изведе напред Славия в 37-ата. Беройци стигнаха до обрат в самия край, като проявиха характер, но с играта си го заслужиха.

Александър Енев изравни в 85-ата, а в добавеното време Руси Чернаков осигури пълния актив за “зелено-белите”.

----

Марек (Дупница) - Ботев (Пд) 2:3 (1:1)

Интересна е битката за второто и третото място, пет отбора са въвлечени в нея и “канарчетата” са сред тях. И на стадион “Бончук” се получи интересен сблъсък, макар че домакините рано останаха с човек по-малко.

Димитър Богданов зарадва “жълто-черните” за 1:0. Николай Генчев получи директен червен картон в 30-ата. Не много след това обаче Мирослав Николов изравни от свободен удар.

Ангел Бастунов бе точен за 2:1 за Ботев в началото на второто полувреме.

Марек не се предаваше. Стоил Борисов изравни - пак от фаул и с помощта на рикошет този път. Ботев стигна до успеха чак с 85-ата, когато Мартин Татаров реализира от чиста позиция.

Иван Иванов направи пропуски за Марек, удари и греда.

Снимка: lokomotivpd.com