U19: Равенство в Пловдив, Черноморец би Берое на два фронта (обзор)

Viasport 03/05/2018 23:11

Колкото повече вървим към края на сезона в Елитната юношеска група до 19 г., толкова повече ставаме свидетели на интересни резултати и развои.

Отбелязахме това и миналият път, но и сега си струва да се напише, тъй като е реалност.

В 25-ия кръг имаше такива двубои, а и големи резултати, но те са си обичайна практика в Елитните групи. Вълнуващо днес бе не само в Пловдив и София, а също така в Бургас, край Благоевград и Русе.

В края на сезона все повече играят футболисти, родени 2002-а, че и 2003 г. Което внася изненада, но и непредсказуемост. Вече личи умора в някои герои, други трайно са част от мъжки отбори и т.н. и т.н. Отборите са доста "шарени" откъм възрасти.

Следващият кръг е в понеделник, който е почивен ден. Тогава е двубоят ЦСКА-София - Левски в Панчарево, а има и други възлови срещи.

Ето и най-важното от днес.

----
Левски - Септември 1:0 (0:0)

Чистите голови ситуации не бяха много, но срещата бе интересна за гледане, тъй като предложи различни подходи за офанзивен футбол от страна на двамата треньори.

Васил Печев и Християн Бориславов бяха близо до гола от “сините”, а Владимир Николов от гостите.

През второто полувреме треньорът на Левски Георги Тодоров пусна в игра родения през 2003 г. Даниел Начев. Опитният специалист похвали колегата си Красимир Петров за работата с Начев.

В 89-ата минута халфът изпълни добре пряк свободен удар отляво на атаката, топката се отклони леко в играч на Септември и влезе в мрежата. В самия край гостите можеха да стигнат до 1:1.

Щабът на Левски има претенции за два неправилно незачетени гола.

----
Ботев (Пловдив) - Локомотив (Пловдив) 1:1 (0:1)

Един от онези мачове, за които казваме, че са могли да завършат всякак. Локо водеше дълго в резултата, а Ботев изравни в края, като в последните секунди изтърва пълен обрат.

Вечните съперници размениха по едно полувреме и по една греда дори.

В 12-ата минута гостите удариха греда. Резултатът откри Октай Юсеин в 29-ата. До края на полувремето Локо контролираше мача.

Ботев постепенно заигра по-добре след почивката, макар че натискът на тима бе най-вече териториален. Роденият през 2002 г. Станислав Шопов нацели рамката още в началото.

Изравняването дойде в 85-ата, когато Димитър Богданов бе изведен на чиста позиция.

В добавеното време Васил Василев остана сам срещу вратаря на Локо и го прехвърли, но нацели напречната греда.

----
Дунав (Русе) - Славия 0:3 (0:0)

Малко отбори успяха да спечелят в Русе. Успехът на “белите” не е точно изненада, такава е убедителният резултат.

Гостите нанесоха удар, когато Дунав се поумори. В 60-ата Пламен Петров откри красиво с глава след отличен пас на Христо Димитров.

Пак той удвои в 70-ата, а в 78-ата Мартин Динов след самостоятелен пробив оформи класиката.

----

Монтана - ЦСКА-София 1:6 (1:3)

Най-после убедително представяне на “червените” на чужд терен. Четири гола реализира Борислав Будинов (единият от дузпа - за 5:1), а по веднъж точни бяха Даниел Йорданов и Йоан Бауренски.

Резултатът бе 3:0 още до 15-ата минута. Пиер Пиеров намали за Монтана.

----
Нефтохимик - Марек 1:1 (0:1)

“Шейховете” тотално проспаха първото полувреме. Така логично Мирослав Николов откри резултата в 27-ата.

След почивката и двата отбора имаха голови ситуации. Изравняването дойде щастливо в 85-ата минута чрез Иван Игнатов.

Малко след това топката бе изчистена от голлинията след акция на Марек.

Треньорът на бургазлии Господин Господинов е недоволен от съдийството на Димитър Михайлов и неговите асистенти. Той претендира за неотсъдена дузпа и неправилно спрени атаки.

----
Черноморец - Берое 3:2 (1:2)

Днес Черноморец победи Берое и в двете Елитни групи, в които има отбори - U15 и U19. Това не се случва толкова често вече. При децата резултатът е 2:1.

Мачът имаше два обрата. И също можеше да завърши и с другите два знака.

Радослав Иванов откри в 32-ата. Гостите набързо взеха аванс до почивката с попадения на Христо Пенев (набор 2002).

В 66-ата Димитър Пейчев изравни. Черноморец стигна до втората си победа в Елитната с гол Мирослав Стефанов, който може да се брои и за автогол на Пламен Иванов, тъй като кълбото се отклони в защитника преди да влезе в мрежата.

Младен Джамбазов от “акулите” удари греда, а “зелено-белите” изтърваха страхотни възможности. Зрелище на ст. "Черноморец".

----
Пирин (Благоевград) - Черно море 2:1 (1:0)

Валентин Шляков откри за Пирин в 26-ата, но Черно море можеше първи да поведе в резултата, при това не в една ситуация.

Треньорът на “орлетата” Васил Петров специално похвали вратаря си Радослав Ангелски.

Черно море изравни чрез Кристиян Арсовски от дузпа, но в 78-ата Румен Киряков донесе пълния актив от точки за Пирин.

Предводителят на варненци Николай Кънчев се изказа критично за съдийството на Борислав Ненков, който по думите му е позволил доста груба игра от страна на домакините, а е допуснал и други грешки.