U17: Ботев взе дербито с Локомотив (обзор)

Ваня Николова 06/05/2018 21:00

Ботев (Пловдив) има нужда от три точки в оставащите четири кръга, за да спечели шампионската титла в Елитната юношеска група до 17 години.

"Канарчетата" направиха днес поредната си важна крачка към короната, след като взеха дербито с Локомотив с 2:1 на "Лаута".

Ботев има 68 точки, с 9 повече от преследвачите ЦСКА-София и Левски. В следващия кръг "жълто-черните" приемат "червените", а след това играят със Сокол, Етър и Пирин.

В останалите мачове Левски записа минимална победа над Левски-Раковски, а ЦСКА-София спечели убедително гостуването си на Етър.

Пирин взе точка в София срещу Славия. Лудогорец нямаше проблеми в Дупница. Септември победи като домакин Монтана.

Сокол си тръгна с три точки от Русе, а Черно море надви Берое в Стара Загора.

----

Марек (Дупница) - Лудогорец 0:5 (0:2)

Гостите откриха в 25-ата минута с гол на Петър Караангелов, който завърши отблизо многоходова атака. Седем минути по-късно Преслав Петков засече с глава центриране от фаул за 2:0.

В 56-ата минута, след корнер, Мартин Русков направи преднината на Лудогорец класическа. В 62-ата минута Георги Бабалиев вкара за 4:0, а петият гол е дело на Николай Георгиев, който реализира след добър извеждащ пас през центъра на отбраната.

----

Дунав (Русе) - Сокол (Марково) 0:1 (0:0)

Сокол се върна на победния път след четири поредни загуби. Тимът от Марково взе минимален успех в Русе.

Единственият гол падна в 70-ата минута. Негов автор е Теодор Митрев, който получи извеждащ пас, излезе сам срещу вратаря на домакините и го прехвърли.

----

Левски-Раковски - Левски 0:1 (0:0)

Първата част на стадион "Раковски" завърши без голове.

Патрик-Габриел Галчев донесе победата на Левски. Той се разписа в първата минута на второто полувреме.

----

Септември - Монтана 2:0 (2:0)

Септември си осигури добър аванс от два гола още до почивката.

Николай Колев и Иван Чилов бяха голмайсторите за столичани. Домакините пропуснаха още няколко добри ситуации.

----

Берое - Черно море 1:3 (0:1)

Двубоят се игра на изключително тежък терен след падналия проливен дъжд в Стара Загора. Даниел Стоянов вкара два гола за Черно море от дузпи. Той откри в 5-ата, а в 50-ата удвои аванса на "моряците".

В 60-ата минута Черно море остана с човек по-малко след грешка на главния рефер. Павел Георгиев получи втори жълт картон за нарушение, което обаче бе извършено от Александър Александров.

В 70-ата минута Тугай Неджет вкара третия гол за гостите. В края Берое върна едно попадение.

----

Славия - Пирин 2:2 (1:0)

"Белите" поведоха в средата на първото полувреме с гол на Димитър Ненчов, който се завърна в игра след два месеца отсъствие поради контузия в кръста и изведе тима с капитанската лента. До почивката домакините имаха още две-три добри ситуации.

В 45-ата минута Ненчов с глава вкара втория си гол. Славия игра без петима основни футболисти, които са болни и наказани.

В последните пет минути Пирин стигна до равенството. Петър Кепов и Християн Анастасов се разписаха за гостите.

----

Локомотив (Пловдив) - Ботев (Пловдив) 1:2 (0:0)

Двубоят се игра пред около 150 зрители на изкуствения терен в парк "Лаута". И трите гола бяха отбелязани след почивката.

В 33-ата минута Димитър Пройчев удари греда за Ботев, след като засече с глава центриране от корнер.

Гостите поведоха в 45-ата минута, когато след дълъг пас в половината на Локомотив стражът на "смърфовете" не се намеси добре, Иван Василев се пребори с него и на празна врата вкара за 1:0.

В 51-ата минута "жълто-черните" изпълниха късо ъглов удар, Кристиан Добрев центрира и след кратко разбъркване топката попадна в Атанас Янков,  който с удар от близка дистанция не пропусна - 2:0.

В 55-ата се стигна до грозен инцидент при тъч в полза на “канарчетата”. Фен на Локомотив атакува словесно Димитър Тонев и дори тръгна на саморазправа с футболиста, но бе спрян от родители.

В крайна сметка разумът надделя и двубоят продължи.

В следващите минути се разиграха много неприятни сцени и на терена. Велко Мичкюров фаулира грубо Станислав Шопов, който не му остана длъжен и последва сблъсък между двамата. Съдията показа директни червени картони и на Мичкюров, и на Шопов.

В 65-ата минута домакините върнаха един гол. След центриране от корнер Златан Христев вкара за 1:2.

----

Етър - ЦСКА-София 0:4 (0:2)

Двубоят се игра на стадион "Христо Ботев" в град Дебелец. Андрей Йорданов вкара два гола до почивката.

През втората част Огнян Николов беше точен за 3:0. Етър имаше възможност да намали, след като получи право да изпълни дузпа, но вратарят на "червените" Кристиян Сотиров спаси наказателния удар. Малко по-късно Огнян Николов оформи крайния резултат.

Снимка: botevplovdiv.bg