Левски U19 излъга ЦСКА в Панчарево

Ваня Николова 07/05/2018 18:20

Левски победи ЦСКА-София с 1:0 като гост в мач от 26-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. в Панчарево.

Даниел Василев реализира единствения гол в 53-ата минута. "Червените" имаха повече положения, но "сините" ги излъгаха с първия си удар във вратата.

Селекционерът на националния отбор U19 Ангел Стойков, треньорите на мъжкия тим на ЦСКА Христо Янев и Владимир Манчев присъстваха на двубоя, както и директорът на ДЮШ на "сините" Даниел Боримиров.

ЦСКА бе по-активният тим през първата част и създаде няколко добри положения. В 17-ата минута Иван Митрев от състава на "червените" със странична ножица стреля в аутСлед около половин час игра нападателят на домакините Борислав Будинов засече подаване на Георги  Костов, но бе неточен.

Три минути по-късно Даниел Йорданов отправи удар от дистанция, който не затрудни стража на Левски Петър Иванов, който направи силен мач.

Божидар Чуканов пробва да обстрелва вратата на "сините", също неуспешно. Малко преди почивката капитанът на ЦСКА Валентин Антов с глава прати топката в аут след центриране на Чуканов.

Наставникът на Левски U19 Георги Тодоров имаше само 14 футболисти на разположение за дербито.

Няколко минути след почивката Чуканов стреля с глава над вратата.

В 53-ата минута Левски поведе. Атаката на "сините" завърши с подаване в наказателното поле, където вратарят на ЦСКА Борис Груев и защитник в червено не успяха да се намесят, Даниел Василев се пребори за топката и откри.

В 57-ата минута можеше да стигне до куриозен гол във вратата на ЦСКА. Стражът на "червените" излезе напред и изби топката в краката на играч на Левски, тя рикошира и мина покрай вратата.

Последваха две много добри положения за гостите, но ударите на Радослав Михалков и Даниел Василев бяха блокирани съответно от стража на "армейците" и от бранител на "червените".

Веднага след това ЦСКА също имаше чиста ситуация, при която Иван Митрев изведе Божидар Чуканов, но неговият удар бе избит в корнер от вратаря на Левски Петър Иванов.

"Червените" опитаха  да натиснат в края, Даниел Йорданов и Чуканов пробваха изстрели от дистанция.

Левски имаше още една добра възможност да удвои, но топката бе избита от Груев при удар на Йоан Гаврилов.

В добавеното време Борислав Будинов от ЦСКА пропусна златна възможност с глава за 1:1 на няколко метра от голлинията.

Така "сините" и "червените" се изравняват по точки в битката за топ 3 на Елитната U19.