U19: Срамни резултати в 26-ия кръг (обзор)

Валентин Маринов 07/05/2018 23:20

Зарадвахме се на оспорвани и интересни мачове в предишните кръгове на Елитната юношеска група до 19 години, но приземяването дойде дни по-късно.

И преди е имало “баскетболни” резултати, но този път всички граници са преминати. А може би дъното не е достигнато? Остават още четири кръга до края, така че има време за още тъжни рекорди.

А те най-вероятно ще продължат и следващия сезон, тъй като и тогава ще има по 16 отбора в тази група, наречена “Елитна”.

Днес в два мача бяха вкарани 29 попадения! Лудогорец е реализирал 27 гола за два рунда. Толкова не са отбелязали за целия сезон четири отбора в дивизията. “Орлите” вече имат 106 вкарани гола, а Черноморец и Ботев (Враца) инкасираха над 100, като “акулите” вървят към 150 и балансът им е минус 108!?

Ботев (Враца) изпадна и на теория, натам се е запътил и Черноморец.

Четири отбора в топ 5 имат по 54 точки. А ако Лудогорец спечели в следващия кръг, това ще означава шампионска титла, независимо от резултатите на останалите отбори в подножието на върха.

----

Марек (Дупница) - Ботев (Враца) 3:1 (1:1)

Днес всичко приключи за врачани този сезон в Елитната, поне не се дадоха без бой.

Стана нервен мач, в който гостите завършиха с двама по-малко заради директен червен картон и два жълти, вдигнати след почивката.

Симеон Димитров отри в 17-ата минута, а в 22-ата Иван Велчев изравни.

В 69-ата Борис Василев върна аванса на Марек, затвърден в 79-ата.

Малко остана дупничани да си гарантират място в националната U19 и за следващия сезон.

----

Славия - Пирин (Благоевград) 5:1 (2:0)

Един от най-слабите мачове на “орлетата” за целия сезон. “Белите” пък имаха ден. Те набързо решиха много с голове на Димитър Стоянов и Филип Кръстев в 15-ата и 19-ата минута.

В първите секунди на втората част Христо Тодоров окончателно отчая “пиринци”. В 58-ата Димитър Стоянов удвои головия си актив.

Последва автогол на Иван Атанасов - в 76-ата. Пирин намали чрез Асен Крушовски от дузпа в 87-ата.

----

Лудогорец - Черноморец (Бургас) 18:0 (9:0)

Черноморец е един много симпатичен български клуб, който изживява тежки времена. Но може би “акулите” са разбрали отдавна, че мястото им не е в Елитната U19. Не и на този етап.

Тук обаче възниква и друг въпрос: Защо му е на Лудогорец да вкарва толкова много голове на отбор с по-малки деца, които и като класа отстъпват значително на “орлите”? След 9:0 във Враца и 9:0 след първите 45 минути днес?

Винаги има начин да се спре след 9:0.

Голмайсторите са: Мартин Милков (5), Андриан Димитров (4), Виктор-Оливер Василев (3), Станислав Вълчев, Георги Вълчев (по 2), Георги Стоянов и Кристиян Кънчев (по 1).

----

Септември (Сф) - Ботев (Пд) 1:3 (0:1)

Хубав и оспорван мач. Слава Богу, че все пак има и такива.

“Канарчетата” играха без неколцина основни футболисти (на терена имаше момчета, родени 2002 г.). В 25-ата Георги Стайков откри резултата за Ботев.

Съперниците размениха по една греда.

В 62-ата Стайков удвои след разбъркване. В 86-ата той оформи хеттрика си, като прехвърли вратаря на домакините от центъра.

В края на срещата Христо Киров намали от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Иван Стефанов.

Треньорът на Септември Антон Кирилов заяви, че резултатът не отговаря на събитията на терена. Според него тимът му е надиграл “канарчетата” и е изнесъл силен мач с отлични действия в атака, но късметът е покрил Ботев.

----

Берое - Дунав (Русе) 2:1 (1:1)

Още един хубав и напрегнат мач, решен в самия край. И двата отбора създадоха ситуации пред вратите.

Христо Пенев откри за Берое още във 2-ата минута. В 45-ата Георги Горанов изравни с рядко виждан гол, като порази мрежата с “хирургически” удар от аутлинията.

Александър Енев осигури трите точки за беройци в продължението на мача. Тимът нерядко печели или губи актив по този начин.

Треньорът на русенци Емануил Върбанов има претенции към съдиите - за неотсъдена дузпа при 1:1 и за засада при победния гол на Берое.

----

Локомотив (Пд) - Нефтохимик 6:1 (1:0)

Октай Юсеин даде началото на тази голеада в 10-ата минута. В 60-ата Димитър Законов удвои, малко свед това пък удари греда.

Последваха три попадения за домакините в рамките на 10 минути - две на Петър Главчев и едно на Законов.

Георги Копарански (набор 2001) намали, преди Алесандро Хожабрапур да оформи “шестицата”.

Според наставника на “шейховете” Господин Господинов, резултатът не отговаря на играта. Отборът му направил пропуски, докато Локомотив си е вкарал положенията.

Локо обаче бележи прогрес напоследък - това не може да не се отчете.

----

Черно море - Монтана 11:0 (7:0)

Без думи отново. Голмайсторите са: Кристиян Арсовски (4), Данаил Димов (3), Румен Касабов (2), Емил Янчев и Ростислав Маринов (по един).

Маринов е втори вратар на “моряците”, влезе като полеви играч и се разписа за 11:0.