Левски надигра Марица на старта на финалите U19

Ани Колева 08/05/2018 20:10

Левски надигра Марица (Пловдив) с 3:1 (25:21, 20:25, 25:18, 25:14) на старта в турнира от държавните финали по волейбол за девойки U19, който се провежда в казанлъшката зала „Багира“.

Програмата определи двата претендента за медали да се срещнат още в първия ден на предварителна група Б, а срещата бе пряк двубой за първото място в потока.

„Сините“ изковаха успеха само с един загубен гейм, като с това не само стартираха отлично, но оглавиха класирането и още от началото дадоха заявка за спечелване на предварителна група Б.

В предварителна група А, другите два фаворита за челото и продължаване на полуфинали, съответно ЦСКА и Казанлък тръгнаха с успехи. Представителките на „червените“ надиграха без проблем Пирин (Разлог) с 3:0.

Волейболистките на домакините от Казанлък се наложиха над дебютанта Ахил с 3:1 гейма. Така и двата опонента са с по три точки като борбата продължава във втория ден на турнира, на 9 май.

Програма, резултати и класиране в група А, вижте тук.

Програма, резултати и класиране в група Б, вижте тук.