Шампион 2006 и Берое с победи при девойките U19

BGbasket.com 09/05/2018 20:45

Шампион 2006 и Берое Стара Загора започнаха с победи участието си в група А на финалния баскетболен турнир за девойки U19, който се провежда в Стара Загора.

В дербито на групата Шампион 2006 U19 се наложи над Левски U19 с 66:59 в отсъствието на капитана си Калина Иванова, която преди месец претърпя операция.

Баскетболистките на Калина Попянкова започнаха по-добре срещата, но съперникът им направи обрат и поведе с 18:9 след десет минути игра. Левски U19 намали изоставането си на 3 точки на почивката, но след нея тимът на Лъчезар Коцев отново взе инициативата и дръпна с 13 преди заключителния период. До края Левски U19 стопи част от разликата, но нямаше сили да обърне развоя на срещата.

Цветелина Димитрова завърши с 24 точки и 13 борби за победителите. Много силно игра и Елена Димова, която също е с дабъл-дабъл от 20 точки и 15 борби. Деница Петрова добави 12 точки.

За Левски U19 Деляна Кадиева отбеляза 20 точки, 17 има Виктория Койчева, а с 10 е Анна Стоянова.

В другия мач от групата Берое Стара Загора постигна далеч по-убедителен успех, побеждавайки Монтана 2003 с 95:63. Домакините започнаха ударно срещата и само след десет минути игра водеха с 31-13. След това играта бе равностойна, като на почивката преднината на Берое бе 21 точки. След почивката Берое увеличи аванса си на 23, като в последната част на практика мачът се доиграваше.

Виктория Иванова бе над всички за успеха с 35 точки и 13 борби (10 в нападение).  Любопитното е, че тя има общо 32 стрелби от средно и далечно разстояние, което рядко се вижда. Гергана Иванова отбеляза 19 точки и овладя 10 борби, Мария Вълчева вкара 13 точки. С трипъл-дабъл от 12 точки, 11 асистенции и 11 откраднати топки завърши Карина Константинова.

Михаела Кашанова отбеляза 19 точки за Монтана 2003 U19, с 10 е Йоана Иванова.