ЦСКА и Левски без загуба при девойките U19

Ани Колева 09/05/2018 21:55
ЦСКА и Левски без загуба при девойките  U19

Отборите на ЦСКА и Левски продължават без загуба след втория ден от държавните финали по волейбол за девойки U19, които се провеждат в казанлъшката зала „Багира“.

В предварителна група А от надпреварата, представителките на „червените“ бяха безапелационни срещу домакините, като взеха чиста победа в мача с 3:0 гейма, който бе спор за върха в потока между двата претендента за участие на полуфинали.

Така „армейките“ записаха втора победа и оглавиха група А с 6 точки, докато „розите“ отбелязаха първа загуба и заемат второ място в класирането.

В другия мач от групата Пирин (Разлог) надигра дебютанта Ахил (София) с 3:1 гейма и записа първи успех. Представителките на Ахил пък са с втора загуба. Така в последния ден от груповата фаза Казанлък и Пирин излизат в директен двубой, от който зависи кой ще последва ЦСКА на полуфиналите.

В предварителна група волейболистките на Левски е едноличен лидер, като записа втора чиста победа в своя поток. Представителките на „сините“ надиграха ЙЕБ Шумен 05 с 3:0 гейма и са водач в таблицата с два чисти успеха и 6 точки.

В другия мач от същата група Марица се наложи над ДКС (Варна) с 3:0 гейма и се поздрави първи успех в групата. С това пловдивчанки заемат второ място във временното класиране с 3 точки, пред Шумен с 2 точки.

В последния ден Марица срещат ЙЕБ Шумен в спор за втората позиция и място на полуфиналите. ДКС Варна е с две загуби и е на последна позиция.

Програма  и резултати в предварителна група А, вижте тук.

Програма и резултати в предварителна група Б, вижте тук.