Берое оглави група А при девойките U19

BGbasket.com 10/05/2018 20:50

Берое Стара Загора излезе начело в група А на финалите по баскетбол за девойки U19. Баскетболистките на Таня Гатева спечелиха убедително срещу Шампион 2006 U19 с 69:36.

Победата бе втора за Берое, докато съперникът му е с баланс 1-1.

Любопитното е, че в двубоя за първи път един срещу друг се изправиха Таня Гатева и Лъчезар Коцев, които донесоха много трофеи на Шампион 2006 при момчетата и момичетата.

Дългогодишни съотборнички в Шампион 2006 и Славия също за първи път играха едни срещу други. Това бяха Цветелина Димитрова, Деница Петрова, Елена Димова, Сияна Нинова, Виктория Кръстева от Шампион 2006, които играха срещу Гергана Иванова и Стефани Пендова от Берое Стара Загора. Виктория Иванова пък бе един сезон в Шампион 2006 и един в Славия. В тази графа щеше да се включи и Калина Иванова, но тя пропуска шампионата, тъй като преди месец претърпя операция.

Домакините започнаха мача с 8 безответни точки, а след десет минути игра вече водеха с 25:10. Те продължиха да увеличават аванса си и през втория период, като на почивката той достигна 27 точки. Ситуацията не се промени и след паузата, а преди последната част Берое водеше с 31. До края мачът се доиграваше.

Най-резултатна за успеха бе Виктория Иванова с 20 точки. С 15 е Стефани Пендова, 13 има Карина Константинова, а 11 добави Магдалена Неделчева. За Шампион 2006 Цветелина Димитрова завърши с 13 точки, 11 вкара Елена Димова.

В другия мач от групата, който се изигра по-рано днес, Монтана 2003 U19 записа драматична победа срещу Левски U19 с 63:59. Победата бе първа за Монтана 2003 U19 от два мача, докато баскетболистките на Калина Попянкова са с две поражения.

Двата тима си размениха по една част през първото полувреме, като на почивката резултатът бе равен при 31:31. След паузата Монтана 2003 U19 поведе с 14 точки, но столичният тим запази надеждите си за обрат, след като преди заключителния период стопи изоставането си на 8. Близо две минути и половина преди края се стигна до ново равенство при 56:56. Монтана 2003 U19 обаче вкара 7 безответни точки, а тройка на Анна Стоянова за Левски U19 оформи крайния резултат.

Три баскетболистки завършиха с по 15 точки за победителите – Михаела Кашанова (плюс 12 борби), Симона Николова (плюс 13 борби) и Габриела Ангелова. Силно игра и Йоана Младенова, която се отчете със 7 точки и 19 борби. За Левски U19 Анна Стоянова бе най-резултатна с 26 точки. С дабъл-дабъл от 17 точки и 13 борби е Виктория Койчева.