Рилски спортист е №1 в групата си при девойките

BGbasket.com 11/05/2018 17:17

Рилски спортист спечели група В от финалите на държавното първенство по баскетбол за девойки до 19 години.

Това стана факт, след като днес самоковки се наложиха над Черно море Одесос с категоричния резултат 93:54. Рилски завършва на първо място в групата с три победи от три мача, а варненки са втори с 2-1. Съперниците им на полуфинал ще станат ясни след края на мачовете от другата група.

Само първата част беше по-оспорвана, като в нея Черно море се задържа на четири точки зад съперника. До почивката Рилецо натрупа двуцифрен аванс, а през второто полувреме позволи на съперника си да вкара само по 11 точки на част, за да се откъсне далеч напред.

Ивана Николова записа дабъл дабъл от 20 точки и 11 борби, с 19 плюс 10 се включи Радина Живачка, а 17 точки и 7 борби регистрира Преслава Колева. За Черно море Илияна Георгиева завърши с 16 точки, 6 отнети топки, 5 борби и 4 асистенции, но и 10 грешки, а Юлияна Вълчева добави 14 точки и 14 борби, като също допусна 10 грешки, след като именно те двете бяха главните действащи лица за отбора си.

В другия мач от групата Септември 97 записа първа победа, а с това и зае третото място, след като се наложи над БШ Миньор с 85:57. Столичанки завършват с актив 1-2, а перничанки – четвърти с 0-4. Миньор започна мача силно и спечели първата четвърт с 23-18. Равностойна втора десетка запази аванса на тима, но след почивката Септември обърна резултата и след като завърши третата част със серия от 13-2 се откъсна напред. До края тимът беше далеч по-силен и направи крайния резултат категоричен.

Анна-Славина Славчева записа 27 точки и 13 борби за победителките. По 15 точки вкараха Виолета Григорова (6 борби) и Михаела Петрова (10 асистенции). Валерия Алексиева беше най-резултатна за Миньор с 16 точки, а 12 добави Мартина Николова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (19) - ЧЕРНО МОРЕ ОДЕСОС (19)

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА БШ МИНЬОР (19) - СЕПТЕМВРИ 97 (19)