Берое спечели група А, ясни са полуфиналите при девойките

BGbasket.com 11/05/2018 20:50

Берое Стара Загора U19 и Монтана 2003 U19 се класираха за полуфиналите на държавното първенство по баскетбол за девойки U19.

Старозагорки завършват на първо място в група А, след победа със 61:48 над Левски, а Монтана се наложи над Шампион с 83:68.

На полуфинал Берое ще се изправи срещу Черно море Одесос, а Монтана - срещу Рилски спортист. Първият полуфинал е от 17:00 часа, а следващият от 19:00.

Берое не успя да блесне особено, но реши всичко още във втората част, като я стартираха със серия от 16-2 и на почивката вече водеха с 22 точки.

В последната четвърт за домакина на финалите се появиха в игра по-рядко използвани състезателки и разликата падна, но не дотам, че да застраши победата им.

Гергана Иванова с 18 точки бе най-резултатна за Берое, 13 добави Виктория Иванова.

Старозагорки отбелязаха 8 тройки, срещу само една за Левски, и макар че загубиха борбата под коша, направиха доста по-малко грешки.

Те ограничиха топреализатора на Левски Анна Стоянова до 9 точки, а Деляна Кадиева с 10 бе най-резултатна. Многото борби на сметката на столичанки дойдоха и от многото пропуски под коша.

Монтана 2003 имаше аванс почти през целия двубой, макар че първото полувреме и особено втората четвърт бяха доста равностойни.

Шампион успя да изравни малко преди почивката и за кратко води и в третата част, но след това серия от 9-0 не само възстанови предимството на монтанчанки, но направи аванса им двуцифрен.

Михаела Кашанова реализира 14 от общо 21 за Монтана в тази четвърт, а накрая завърши с 28.

Последните 10 минути само довършиха започнатото и оформиха крайното 83:68.

Кашанова добави на сметката си още 11 борби, 7 асистенции и три откраднати топки.
24 точки добави Габриела Ангелова, а Йоана Иванова се отчете със 17 точки и 19 борби.

Деница Петрова приключи с 28 точки за Шампион, а Цветелина Димитрова отбеляза 20 точки и взе 10 борби.