Лудогорец U19 e шампион

Валентин Маринов 11/05/2018 19:21

Лудогорец спечели шампионската титла на Елитната юношеска група до 19 г. три кръга преди края на сезона. В изтеглен мач от 27-ия рунд "орлите" победиха с 2:1 Берое у дома.

Димитър Митков откри в 40-ата минута. В 84-ата гостите изравниха Руси Чернаков, но в 89-ата Станислав Вълчев донесе трите точки на Лудогорец след хубава атака.

През второто полувреме се получи интересно надиграване. Беройци изнесоха силен мач, като при 1:1 Чернаков изтърва от чиста позиция за пълен обрат. Епилогът в "Гнездо на орли" бе доста вълнуващ.

И равенство вършеше работа на тима на Юри Васев, който вече и на теория е недостижим.

Отборът ще бъде награден утре, събота, когато е и коронацията на мъжкия състав като шампион на Първа лига след срещата с Левски.

Тогава ще бъдат връчени и традиционните награди на детско-юношеската школа на Лудогорец. Те са общо осем и за тях Viasport.bg ще ви информира допълнително.

Набор 1999 на разградчани приключва с юношеския футбол по шампионски. Отборът беше първенец и на Елитната U17, а в междинния сезон триумфира с купата на БФС. Това прави три големи трофея.

Останалите мачове от 27-ия кръг в U19 са в събота.