4 от 4 и финал за девойките на Рилски спортист

BGbasket.com 12/05/2018 20:52

Отборът на Рилски спортист продължава да е непобеден в държавното първенство по баскетбол за девойки до 19 г., което се провежда в Стара Загора. Тимът стигна до финала.

Тимът победи Монтана 2003 във втората полуфинална среща с резултат 84:55. Така утре от 15:00 часа самоковки ще се изправят срещу домакина Берое Стара Загора в мач за титлата, а монтанки ще срещнат Черно море Одесос в спор за бронзовите медали от 13:00.

Самоковки взеха водачеството още в първите атаки и не го загубиха до края на мача. Те спечелиха първите две четвърти с по 23:16, постепенно увеличавайки аванса си. Рилски спечели и третата четвърт, за да увеличи преднината си до 19 точки, а в последната десетка просто оформи категоричния краен резултат.

Най-резултатни за победителките с по 16 точки бяха Ангелина Милева и Преслава Колева, а с дабъл дабъл завършиха Ивана Николова (12 точки и 10 борби) и Моника-Лъки Радойкова (10 точки и 10 борби).

За монтанки Йоанна Иванова регистрира 14 точки и 9 борби, а 10 добави Валентина Горанова.

ПЪЛНА СТАТИСТИКА ОТ МАЧА РИЛСКИ СПОРТИСТ (U19) - МОНТАНА 2003 (U19)