U19: Ценни победи като гости за Черно море и ЦСКА (обзор)

Viasport 13/05/2018 12:31

Две неща се изясниха в 27-ия кръг на Елитната юношеска група до 19 г. - шампионската титла и втория изпадащ. Вече няма и теория върху тях три рунда преди края.

Лудогорец стана шампион още в петък, че дори си получи купата и златните медали. Черноморец (Бургас) пък се присъединява към Ботев (Враца) и също изпадна.

Остава битката за второ-трето място и тя е доста ожесточена, защото са замесени четири отбора. Имаше преки сблъсъци и те бяха спечелени от гостите - ЦСКА-София и Черно море.

Ето най-интересното от кръга.

----

Монтана - Славия 2:2 (0:1)

“Белите” повеждаха на два пъти. Пламен Петров даде преднина на Славия в 36-ата минута.

След почивката Пиер Пиеров, юноша на най-стария столичен тим, изравни.

В 81-ата Христо Иванов отново изведе столичани напред. Играеше се добавеното време, когато съдията отсъди дузпа за игра с ръка на Димитър Балинов и Денис Пепелярски направи 2:2.

----

Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе) 0:2 (0:0)

Интересен мач - напрегнат, имаше емоции, леки препирни между треньорите, червени картони, но и здрава битка на терена.

Георги Горанов набързо получи два жълти картона преди почивката и русенци останаха с човек по-малко.

Въпреки това Дунав спечели, а за това много помогнаха две смени. В 63-тата минута Константин Цветанов-Чико откри след асистенция на Димитър Илиев - и двамата влязоха от скамейката.

В 70-ата силите на терена се изравниха - Денис Ангелов също напусна за две предупреждения.

В 83-тата Димитър Илиев подаде на Мартин Георгиев за 2:0.

----

Левски - Черно море 0:1 (0:1)

Втори пореден мач за “сините” срещу силен отбор (в понеделник те гостуваха на ЦСКА-София) и този път отстъпиха.

Победният гол падна още в 3-тата минута и бе много красив - дело е на Румен Касабов, който порази мрежата с диагонален удар.

До края на срещата и двата отбора имаха ситуации, най-вече преди почивката. Ценна победа за “моряците”.

----

Черноморец (Бургас) - Марек 2:2 (1:1)

Черноморец засега приключва с Елитната U19. Дано дойдат по-добри времена за клуба. Точката стигна на Марек да си гарантира оставането.

Симеон Петров даде аванс на дупничани в 35-ата. В 43-тата Димитър Пейчев изравни. И след почивката направи пълен обрат.

В 77-ата Николай Ганчев фиксира крайното 2:2. Треньорският щаб на Марек похвали двама футболисти - Илия Токев (набор 2003) и Васил Николов (набор 2002).

----

Ботев (Пловдив) - ЦСКА-София 1:3 (1:1)

“Канарчетата” и “червените” размениха по една победа в Елитните юношески групи в “Коматево”.

Успехът в U19 e за ЦСКА. Иван Митрев отбеляза красиво в 5-ата след отличен пас на Николай Янков.

Здравко Жилов изравни до почивката. В 50-ата Янков центрира и Милен Манчев се възползва от неразбирателство между вратар и защитник на домакините.

Не мина много (57-ата) и Божидар Чуканов реализира за 3:1.

----

Нефтохимик - Септември (София) 2:4 (1:1)

Голеада край Бургас. Христо Янков зарадва “шейховете” във 2-ата минута. Октай Хамдиев изравни в 28-ата.

Последва бърза размяна в 60-ата и 68-ата, когато Иван Гюров за първи път изведе напред Септември. Янков обаче вкара за втори път и този път възстанови баланса в резултата.

В 71-ата Октай Хамдиев бе фаулиран в пеналта на Нефтохимик и сам се нае да изпълни, но не вкара.

Направи го само три минути по-късно, при това със страхотен удар за 3:2. Пет минути преди края Кристиян Иванов сложи край на интригата след пас на Галин Стоянов.

Столичният тим удар и греда, а и двата тима пропуснаха положения.

----

Ботев (Враца) - Локомотив (Пловдив) 1:2 (0:2)

Локо нанесе двоен удар в 28-ата и 32-ата минута, когато Октай Юсеин и Димитър Законов опънаха мрежата на врачани.

Малко преди края Иван Велчев намали. Победата на “смърфовете” можеше да е по-убедителна.