U17: Лудогорец надви Берое и влезе в тройката (обзор)

Ваня Николова 13/05/2018 21:00

Много интересна става битката за призовите места в Елитната U17.

От събота шампионът е ясен - Ботев (Пловдив).

Второто място в момента е за Левски с 62 точки. "Сините" победиха Септември на "Герена".

Лудогорец спечели домакинството си на Берое с 2:0 и влезе в тройката, след като измести ЦСКА-София. Разградчани са с 60 точки, "червените" имат 59.

В дъното Пирин направи решителна крачка към оставане в групата с успех над Дунав, докато Левски-Раковски завърши наравно с Етър.

Черно море надви Славия във Варна, а Монтана победи Марек.

В Марково Сокол и Локомотив (Пловдив) си вкараха по един гол.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Черно море - Славия 2:1 (0:0)

Първата част премина без голове. "Моряците" откриха в 55-ата минута, когато Светослав Николов се разписа с удар от около 20 метра.

В 62-ата Славия изравни. Красимир Панчев бе изведен сам срещу вратаря, излъга го и на празна врата вкара за 1:1.

Крайното 2:1 оформи Денислав Ангелов, който засече с глава флангово центриране. Секунди преди последния съдийски сигнал "белите" имаха претенции за дузпа, но такава не беше отсъдена.

----

Монтана - Марек 3:1 (0:1)

Гостите поведоха в 24-ата минута с гол на Стивън Ангелов, който се възползва от колективна грешка в отбраната на домакините. Малко след това Светослав Влахов от състава на Марек бе изгонен с директен червен картон за удар без топка.

След почивката Монтана стигна до пълен обрат. Любомир Веселов изравни след самостоятелен пробив. Влезлият като резерва Боби Иванов направи 2:1, след като се оказа на точното място при меле пред вратата на Марек.

Две минути преди края пробив на Стефан Каменов завърши с остро центриране, а при опита си да изчисти топката защитник на гостите я вкара в собствената си врата.

----

Сокол (Марково) - Локомотив (Пловдив) 1:1 (0:0)

През първата част два гола, по един за двата тима, не бяха зачетени поради засади. Гостите пък имат претенции за две неотсъдени дузпи.

След почивката Мюмюн Исмаил пропусна наказателен удар за домакините, но малко по-късно се реваншира и в 55-ата минута изведе Сокол напред в резултата.

Локомотив получи право да изпълни 11-метров наказателен удар за нарушение на вратаря на Сокол Георги Петров срещу Ставри Юмерски. Филип Колев бе точен от бялата точка за 1:1.

Петко Петков удари греда за Локомотив, пропуски за "черно-белите" направиха още Мартин Гарабедян и Филип Колев.

----

Лудогорец - Берое 2:0 (2:0)

Резултатът бе открит още във втората минута. Петър Караангелов даде преднина на Лудогорец. Минути по-късно домакините удариха греда.

След около половин час игра Владислав Найденов удвои аванса на разградчани с диагонален удар от около 20 метра.

Резултатът от първата част се запази до края на срещата.

----

Левски-Раковски (София) - Етър (Велико Търново) 0:0

Мач почти без положения. Двата тима си размениха по една ситуация, но не успяха да излъчат победител.

Левски-Раковски е на предпоследното 15-о място с 14 точки, с пет по-малко от 14-ия Пирин.

Етър е на 12-а позиция.

----

Пирин (Благоевград) - Дунав (Русе) 2:1 (0:0)

Пирин взе глътка въздух в битката за оцеляване в Елитната U17, след като обърна Дунав (на снимката).

Гостите поведоха десет минути след почивката с гол на Антонио Обрешков, който се разписа с удар от границата на наказателното поле.

Борис Иванов от тима на Пирин можеше да изравни, но изстрелът му бе спасен от вратаря на Дунав, а след това срещна гредата.

В 63-тата минута домакините възстановиха равенството. След центриране в наказателното поле Александър Виденов от състава на гостите си вкара автогол.

В последната минута Крум Николов от дузпа донесе победата на домакините.