Локомотив (София) надигра Барокко при младшата

Ваня Николова 19/05/2018 16:00

Локомотив (София) победи с 2:0 като гост Барокко в среща от 22-ия последен кръг на столичното първенство за юноши младша, родени през 2001-2002 година.

Срещата се игра на стадион "Бонсист".

"Железничарите" контролираха двубоя и заслужено взеха трите точки.

Играчите на Локомотив имаха възможност да поведат още в 8-ата минута, когато Миахил Иванов отблизо не успя да преодолее стража на домакините Кирил Трохаров.

"Червено-черните" откриха в средата на първото полувреме. Кирил Сашов получи извеждащ пас и с прецизен удар изведе Локомотив напред в резултата.

Малко по-късно далечен шут на Николай Иванов мина над вратата на Барокко. Стражът на домакините Кирил Трохаров се намеси решаващо на три пъти до почивката. Той изби удари от дистанция на Константин Нинов и Алекс Любенов.

В последната минута на първото полувреме Николай Иванов удари греда от пряк свободен удар, като и при тази ситуация Трохаров имаше важна намеса.

В началото на втората част домакините погледнаха към вратата на Локомотив. В 53-ата минута дори успяха да пратят топката в мрежата, но гол нямаше поради засада.

Последва ново спасяване на Кирил Трохаров на удар на Алекс Любенов.

В 67-ата минута Александър Неделчев фаулира Кирил Сашов в наказателното поле и съдията посочи бялата точка – дузпа за Локомотив. Потърпевшият изпълни точно наказателния удар и с втория си гол оформи крайния резултат.

В сряда, 23 май, Локомотив (София) играе отложен мач със Септември от 15-и кръг, след който ще стане ясен първенецът в групата. Лидер в момента е Витоша (Бистрица) с 57 точки, "железничарите" са с 54.