U19: Левски би Славия в зрелищен мач (обзор)

Viasport 20/05/2018 13:30

Единствено битката за второто и третото място в Елитната юношеска група до 19 години остана нерешена за последните кръгове.

Шампионът е известен - Лудогорец, както и изпадащите - Черноморец (Бургас) и Ботев (Враца).

В 28-ия кръг ЦСКА-София до голяма степен си гарантира среброто с победата над Нефтохимик. В заключителните рундове “червените” играят именно с изпадналите.

Така бронзът ще се разиграе между Черно море, Левски и Ботев (Пловдив).

Има няколко характерни неща, които се случват в края на всеки сезон в Елитната U19.

Играят по-малки футболисти, тъй като основните играчи излизат за мъжките отбори. Други не гледат много сериозно на футбола заради абитуриентските балове.

За неделя остава единствено срещата Марек - Лудогорец (1:2), информация за нея е добавена в обзора.

----
Септември - Ботев (Враца) 9:1 (5:1)

Голмайстори за Септември са: Иван Гюров - 2, а Иво Димитров, Владимир Николов, Любомир Караниколов, Симеон Чакъров, Галин Стоянов и Пламен Иванов (от дузпа) вкараха по веднъж.

Стигна се и до автогол след центриране на Христо Киров. Иван Велчев заби дежурния си гол за врачани.

----
Славия - Левски 2:4 (2:2)

“Белите” повеждаха на два пъти, а “сините” изравняваха и в крайна сметка стигнаха до обрат.

Пламен Петров откри в 3-тата минута, а още в 6-ата Петър Иванов изравни. Отново Петров изведе домакините и то бързо - в 17-ата.

Даниел Василев бе точен за 2:2 в 27-ата. Асистенции за първите два гола на Левски направи Християн Бориславов.

В 48-ата той получи шанс и да реализира от дузпа и го оползотвори - 3:2. Малко след това (в 55-ата) Виктор Николаев фиксира крайното 4:2.

Хубав и зрелищен мач откъм голове и ситуации пред двете врати. Но и с доста грешки и пропуски в дефанзивен план. Левски се възползва от равенството между Черно море и Ботев.

----
Черно море - Ботев (Пловдив) 1:1 (1:0)

Румен Касабов изведе напред “моряците” в 30-ата, а в 76-ата Здравко Жилов изравни от дузпа.

Малко след това Касабов удари греда. И двата отбора пропуснаха положения - повечето бяха за варненци, които действаха по-активно, контролираха събитията на терена.

----
Дунав (Русе) - Монтана 3:0 (2:0)

Цветелин Иванов даде аванс на Дунав в 17-ата, а в 45-ата Кристиян Райчев удвои.

Класиката дойде след точен удар на Димитър Илиев в 80-ата.

----
Берое - Пирин (Бл) 1:2 (1:0)

Слаб мач за беройци, обратното важи за “орлетата”, които показаха хъс и отнесоха от Стара Загора и трите точки.

И двата отбора бяха лишени футболисти, привикани в мъжките състави. Мануел Иванов се възползва от грешка на вратаря на гостите в 4-ата минута.

Пирин нанесе двоен удар в средата на второто полувреме - чрез Марио Топузов и Иван Петров.

----
Локомотив (Пд) - Черноморец 3:0 (1:0)

Добро начало за “акулите” - Даниел Димитров и Кристиян Козаров удариха напречната греда.

В 30-ата минута Октай Юсеин зарадва “смърфовете”. Желязко Калинов направи 2:0 в 75-ата, а в самия край Алесандро Хожабрапур направи успеха на Локо по-изразителен.

----

ЦСКА-София - Нефтохимик 3:0 (2:0)

Хеттрик на Борислав Будинов, като и трите му попадения са с глава. Асистираха му Асен Дончев, Божидар Чуканов и Адриан Гиргинов.

Това стана съответно в 26-ата, 29-ата и 84-ата минута.

----

Марек (Дупница) - Лудогорец 1:2 (0:1)

Хидает Хюсеин откри през първото полувреме за гостите. В 62-ата Симеон Димитров изравни. Десетина минути преди края Илкер Будинов осигури успеха на "орлите", които си осигуриха титлата в миналия кръг.

И двата отбора имаха големи кадрови проблеми. В редиците на Лудогорец имаше футболисти, родени 2002 г.

Марек пък имаше на разположение само 13 полеви играчи, наложи се вратар на играе в предни позиции. И за дупничани излязоха по-малки състезатели.

На този фон се получи добър и оспорван мач с интересни ситуации пред двете врати.