U17: Славия спря победна серия на Лудогорец (обзор)

Ваня Николова 20/05/2018 21:25

Продължава битката за призовите места, както и за оставане в Елитната юношеска група до 17 години. Днес се играха шест мача от 28-ия кръг.

ЦСКА-София се върна в тройката след победа над Сокол, а Левски заема второто място.

Лудогорец е четвърти, след като днес загуби гостуването си на Славия с 0:1. "Белите" сложиха край на серия от седем поредни победи на разградчани.

В дъното на таблицата продъжава борбата между Пирин и Левски-Раковски за оставане сред най-добрите. Марек е последен и отдавна е ясно, че напусна Елитната U17. Етър и Дунав също са застрашени.

Два кръга преди края Пирин и Левски-Раковски са на две точки разлика. "Сините", които спечелиха гостуването си на Септември, са 15-и със 17 точки. Пирин има 19 пункта. "Орлетата" паднаха днес от Локомотив в Пловдив.

В останалите два мача Черно море спечели с класика гостуването си на Дунав, а Берое се наложи над Монтана с 3:1.

Вижте най-интересното от днешните срещи.

----

ЦСКА-София - Сокол 3:1 (2:1)

И трите гола за ЦСКА бяха отбелязани с глава. Огнян Николов откри за "червените" в 9-ата минута след центриране на Любомир Митков.

Андрей Йорданов удвои в 20-ата минута след асистенция на Николов. В 34-ата минута Даниел Димитров намали.

След почивката Мартин Смоленски удари греда. В средата на втората част Христо Панчев оформи крайния резултат, подаването беше на Йорданов.

ЦСКА-София бе воден в този мач от треньора на старшата възраст Ивайло Станев.

----

Славия - Лудогорец 1:0 (0:0)

Славия спря Лудогорец за място в тройката. "Белите" спечелиха домакинството си на разградчани с гол на Александър Дилов в 55-ата минута. Той получи пас зад гърба на защитата и се разписа.

Пропуски за Славия направиха още Красимир Панчев, Георги Илиев и Кристиян Костадинов.

В 60-ата минута Лудогорец остана с човек по-малко. Кирил Янакиев бе изгонен, след като получи втори жълт картон.

----

Локомотив (Пловдив) - Пирин (Благоевград) 2:1 (0:0)

И трите гола бяха отбелязани след почивката. Петко Петков вкара двете попадения за Локомотив с удари от наказателното поле.

15 минути преди края Пирин върна един гол - Методи Малашевски вкара красиво попадение от пряк свободен удар.

----

Септември (София) - Левски-Раковски 1:2 (0:2)

Владимир Машев и Даниел Харизанов дадоха преднина на Левски-Раковски преди почивката.

През втората част Александър Милчев се разписа за домакините.

Това е първа пролетна победа за "сините" и общо трета в шампионата.

----

Дунав (Русе) - Черно море 0:3 (0:1)

Иван Иванов откри в 5-ата минута след заучено положение, а в 50-ата отново той покачи на 2:0.

Десет минути по-късно Даниел Стоянов оформи крайното 3:0.

----

Берое - Монтана 3:1 (3:1)

Головете паднаха през първото полувреме. Гостите се възползваха от грешка в защитата на Берое и откриха в 15-ата минута чрез Любомир Веселов.

Десетина минути по-късно домакините изравниха. Капитанът Галин Генчев се разписа за 1:1. Автор на втория гол стана Денислав Вълчев, а крайното 3:1 оформи Стоян Николов.

След почивката пропуски за Берое направиха Пламен Пенев, Галин Генчев и Христо Иванов.