Пирин вкара шест гола на Монтана в Елитната U19

Ваня Николова 26/05/2018 20:25

Пирин победи Монтана с 6:1 като гост в в мач от 29-ия кръг в Елитната юношеска група до 19 години.

Гостите бяха по-активният отбор през целия мач, вкараха шест гола и създадоха доста опасни ситуации.

Пирин имаше възможност да поведе малко след началото на срещата. След заучена статична ситуация топката стигна до Румен Киряков, но той бе неточен.

Малко по-късно Монтана отговори с пряк свободен удар на Пиер Пиеров, който също излезе в аут.

В средата на първата част вратарят на Монтана Светослав Младенов спаси два удара на Любомир Цолев, вторият бе от фаул.

Пирин откри след половин час игра. Любомир Цолев проби отляво и подаде в наказателното поле, където Валентин Шляков се разписа отблизо.

Пет минути по-късно гостите удвоиха преднината си. Поредната атака отляво завърши с центриране на Румен Киряков към Денис Ангелов, който вкара за 0:2.

В ответната атака Монтана можеше да намали резултата. Далечен удар на Пиер Пиеров бе избит от вратаря на Пирин Радослав Ангелски. Играч на домакините опита да направи добавка, но топката бе спряна с ръка от защитник на гостите. Главният съдия посочи бялата точка.

Зад топката застана Пиер Пиеров, но ударът му бе отразен от стража на Пирин Радослав Ангелски.

Малко преди почивката Пирин отбеляза трети гол. Негов автор стана Валентин Шляков, който бе оставен сам в наказателното поле.

Гостите продължиха да създават положения и след почивката. В 70-ата минута Любомир Цолев се разходи из наказателното поле на Монтана и вкара четвъртия гол за Пирин.

В следващата минута домакините върнаха едно попадение. Влезлият като резерва Владислав Цеков стреля от дистанция и затрудни вратаря на гостите, който изпусна топката и тя влезе в мрежата за 1:4.

Малко по-късно пoредният пробив на Цолев завърши с подаване към Иван Атанасов и последния отбеляза петото попадение за своя отбор.

Пет минути преди последния сигнал Денис Ангелов оформи крайния резултат.

----

Монтана - Пирин (Благоевград) 1:6 (0:3)

0:1 Валентин Шляков (30), 0:2 Денис Ангелов, 0:3 Валентин Шляков (41), 0:4 Любомир Цолев (70), 1:4  Владислав Цеков (71), 1:5 Иван Атанасов (75), 1:6 Денис Ангелов (85);

Монтана: Светослав Младенов, Стоян Терзиев, Мирослав Янчев, Костадин Илиев, Еманоил Каменов-капитан, Стоян Петров (Иво Иванов), Пиер Пиеров, Борислав Бренишки, Николай Събчев (Владислав Цеков),  Валерио Валериев, Цветослав Асенов (Рослав Найденов);

Треньор: Иван Ценов;

Пирин: Радослав Ангелски, Илиян Бабулев, Антонио Геров (Кирил Ангелов), Виктор Ергин, Константин Тодоров-капитан, Асен Крушовски, Валентин Шляков, Методий Стефанов (Иван Петров), Денис Ангелов, Румен Киряков (Иван Атанасов), Любомир Цолев (Сашо Койруков);

Треньор: Васил Петров;

Съдии: Румен Христов, Венцислав Банчев и Ивайло Петров;

Делегат на БФС: Николай Николов;

Жълти картони: Константин Тодоров, Валентин Шляков, Виктор Ергин (Пирин); Костадин Илиев, Цветослав Асенов, Владислав Цеков (Монтана);