U19: Под знака на абитуриентските балове (обзор)

Валентин Маринов 26/05/2018 22:15

Всяка година по това време е така - кръговете в Елитната юношеска група до 19 г. в края на месец май минават на заден план, а на преден са абитуриентските балове. Подготовката за тях, самите балове, “продълженията и дузпите” след това…

Ще го кажем тук и под общ знаменател, за да няма обидени, че не са споменати: всички отбори днес бяха лишени от много и основни футболисти. Най-вече заради баловете. А има и такива, които ще започнат подготовка с мъжките отбори, поради което вече са в почивка.

На този фон спортно-техническите аргументи не са водещи. Не малко футболисти днес бяха “снощни”, а тимовете - доста орязани и експериментални. Масово играха момчета от възрастите 2001 и 2002.

В огромна степен може да се каже, че ЦСКА-София и Черно море са съответно втори и трети. В последния кръг те играят срещу Черноморец и Ботев (Враца).

Ето и най-интересното, не че имаше много.

----
Нефтохимик - Черно море 0:2 (0:0)

В мач с голови положения и пред двете врати и контрол от страна на “моряците”, попаденията паднаха след почивката.

Даниел Димов откри в 55-ата минута, а в 65-ата Румен Касабов вкара много важен гол, с който в огромна степен огигури бронза на варненци.

----
Лудогорец - Локомотив (Пд) 0:0

Домакините имаха преимущество, но този път не стигнаха до гол, което им се случва много рядко, всъщност едва за втори път този сезон.

----
Ботев (Враца) - ЦСКА-София 0:8 (0:4)

Хеттрик на Борислав Будинов, два гола на Андрей Йорданов, по един на Алекс Иванов, Жулиан Манолов и автогол на Димитър Димитров.

----
Марек (Дупница) - Берое 1:2 (1:2)

Всичко по-интересно се случи след почивката. Симеон Димитров даде преднина на дупничани в 55-ата.

Малко след това Мартин Маринов изравни. Три минути преди края Владислав Димитров наказа неразбирателство в защитата домакините.

Малко преди последния съдийски сигнал Мануел Иванов от Берое получи втори жълт и червен картон.

----
Ботев (Пловдив) - Славия 7:2 (3:2)

Неочаквано тежка загуба за “белите” в зрелищен мач, в който головите ситуации трудно могат да се изброят. Христо Тодоров откри за “белите” в 5-ата минута.

Димитър Аврамов изравни в 24-ата, а в 34-ата Благовест Данчев за първи път изведе Ботев напред.

В 40-ата Тодоров изравни от дузпа, отсъдена за игра с ръка. Все пак почивката дойде при гол аванс за Ботев след хубава акция, успешен край на която постави Емил Колев.

Иво Казаков (65-ата), Димитър Аврамов (75-ата), Евгени Димитров (86-ата) и Даниел Иванов (88-ата) направиха победата на Ботев доста убедителна.

Една добра новина, свързана със Славия - Пламен Петров и Филип Кръстев ще започнат подготовка с мъжете и са спрени от U19 до края на сезона.

----
Черноморец (Бургас) - Септември (Сф) 1:5 (0:3)

Христо Киров (два пъти), Иван Гюров, Галин Стоянов и Пламен Иванов опънаха мрежата на “акулите”.

Младен Джамбазов намали резултата за 1:5.

----
За Монтана - Пирин (Бл) 1:6 (0:3), ЧЕТЕТЕ ТУК

----
Левски - Дунав (Русе) 3:0 (1:0), РЕПОРТАЖ

Даниел Василев откри с диагонален удар в 37-ата минута. В 46-ата голмайсторът на “сините” през пролетта Християн Бориславов удвои, а в 53-тата направи победата на Левски класическа.

Можеше да запише и хеттрик. Русенци имаха на разположение само 13 футболисти. След почивката вторият им вратар игра като полеви състезател.