Левски-Раковски на крачка от спасението в Елитната U17

Ваня Николова 27/05/2018 21:05

Левски-Раковски спечели с 5:0 домакинството си на Марек в Елитната U17 и изпревари Пирин в битката за оцеляване кръг преди края на първенството.

Двата тима имат по 20 точки. Мачовете между тях през сезона завършиха 1:1, "сините" са с по-добра голова разлика и заемат 14-о място.

Победата за Левски-Раковски срещу последния Марек днес бе задължителна. През първото полувреме домакините вкараха три гола, спокойно можеха да отбележат поне още толкова.

Владимир Машев откри в 18-ата минута, когато се оказа на точното място и отблизо засече подаване отдясно.

Две минути по-късно отново Машев удвои резултата. При поредната атака на столичани и разбъркване в наказателното поле топката стигна до нападателя, който бе точен за 2:0.

В 32-ата минута домакините организираха бърза контраатака, при която Денислав Райков подаде към капитана Алекс Миков и последният оформи класическия резултат.

Секунди след началото на второто полувреме Владимир Машев направи хеттрик. Атаките пред вратата на Марек продължиха, както и пропуските.

Малко преди края влезлият като резерва Георги Вълков бе изведен сам срещу стража на гостите и оформи крайното 5:0.

За Левски-Раковски това бе четвърта победа от началото на сезона, която обаче може да се окаже много ценна в битката за оставане в групата.

----

Левски-Раковски - Марек 5:0 (3:0)

1:0 Владимир Машев (18), 2:0 Владимир Машев (20), 3:0 Алекс Миков (32), 4:0 Владимир Машев (42), 5:0 Георги Вълков (76);

Левски-Раковски: Георги-Филикс Дейвид Етъридж, Кристиян Гуглев, Йордан Григоров, Йордан Костов, Симеон Митев, Бойко Иванов, Алекс Миков-капитан (Йордан Рангелов), Владимир Машев (Георги Вълков),  Даниел Харизанов, Пламен Станоев, Денислав Райков (Владислав Иванов);

Треньор: Емилиян Петров;

Марек: Константин Костадинов, Анжело Кючуков, Васил Николов, Васил Николов (Андрей Станков), Георги Заяков, Димитър Димитров (Васко Пляков), Илиян Токев, Мартин Доганджийски, Мартин Паланков, Светослав Влахов (Иван Василев), Стивън Ангелов-капитан (Емил Кючуков);

Треньор: Анжело Кючуков;

Съдии: Ивайло Ненков, Любин Димитров и Мартин Русев;

Делегат на БФС: Велин Крачанов;

Жълти картони: Димитър Димитров, Мартин Доганджийски (Марек);