U17: Битката за оцеляване се завърза (обзор)

Ваня Николова 27/05/2018 22:10

Изключително интересна е битката за запазване на място в Елитната юношеска група до 17 години.

Кръг преди края на шампионата картината в дъното на таблицата е следната. Марек е последен и отдавна се разбра, че ще е единият изпадащ отбор. Вторият ще стане ясен след няколко дни.

Борбата за оцеляване се води между четири тима. Пирин и Левски-Раковски имат по 20 точки, Етър и Дунав са с по 21.

Левски-Раковски спечели днес домакинския си мач с Марек, а Пирин направи 1:1 с ЦСКА-София.

Етър и Дунав загубиха съответно от Септември и Лудогорец.

Левски ще завърши на второ място в първенството. За третата позиция спорят ЦСКА и Лудогорец, които са с равен брой точки - по 63.

Шампионът Ботев падна в Марково с 0:1, а Черно море записа класическа победа над Локомотив (Пловдив).

Монтана и Славия завършиха 1:1.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Черно море - Локомотив (Пловдив) 3:0 (0:0)

Победата е шеста поредна за Черно море. Първата част премина без голове. Домакините поведоха в 45-ата минута, когато Денислав Ангелов завърши хубава атака.

В 52-ата минута Иван Иванов проби отдясно и центрира, а играч на гостите игра с ръка в наказателното поле. Даниел Стоянов вкара отсъдената дузпа за 2:0.

Класиката оформи Балю Балев в 65-ата минута след пас на Светослав Николов.

----

Сокол (Марково) - Ботев (Пловдив) 1:0 (1:0)

Ботев, който вече си гарантира шампионската титла, игра само с футболисти, родени през 2002 година.

Домакините откриха в 5-ата минута, когато след остро центриране в опита си да изчисти топката Атанас Чернев си вкара автогол.

В средата на полувремето удар с глава на Мартин Русев за Ботев бе спасен от вратаря на Сокол.

Голови положения след почивката нямаше. Гостите се оплакаха от прекаленото бавене на играта от страна на играчите на Сокол. В края Мартин Русев от Ботев получи втори жълт картон и бе изгонен.

В последния кръг Ботев приема Пирин, като след мача "канарчетата" ще бъдат наградени за спечелената шампионска титла.

----

Пирин (Благоевград) - ЦСКА-София 1:1 (0:0)

"Червените" откриха в 58-ата минута. Асен Дончев се разписа от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Йоан Бауренски.

В 78-ата минута домакините изравниха чрез Петър Кепов. В края Йоан Бауренски от ЦСКА си изкара червен картон.

"Орлетата" ще имат тежка задача след седмица. За да остане в Елитната U17, Пирин трябва да победи Ботев в Пловдив и да се надява конкурентите да загубят точки. Има и вариант при загуба, но пък Левски-Раковски трябва да падне с повече голове в Стара Загора.

----

Лудогорец - Дунав (Русе) 3:0 (2:0)

Резултатът бе открит в 13-ата минута, когато Георги Бабалиев се възползва от центриране на Преслав Петков и вкара с глава. В 27-ата минута Бабалиев вкара втория си гол.

До почивката Владислав Найденов и Мартин Русков пропуснаха за домакините, а през втората част Преслав Петков и Николай Георгиев също имаха добри ситуации.

В добавеното време Александър Ганчев засече с глава центриране в наказателното поле за крайното 3:0.

----

Монтана - Славия 1:1 (0:0)

Монтана изпусна победата в добавеното време. До почивката голове нямаше.

В средата на второто полувреме Стефан Каменов от състава на домакините получи втори жълт картон и бе изгонен. Монтана откри в 65-ата минута с гол на Любомир Веселов.

В добавеното време Иван Гелов изравни за Славия.

----

Левски - Берое 3:0 (1:0)

"Сините" поведоха още в 5-ата минута, когато Мартин П. Петков бе точен с глава за 1:0.

Домакините създадоха доста положения, но въпреки това резултатът се запази до 58-ата. Футболистът на Берое Николай Йорджев си отбеляза автогол след центриране в наказателното поле.

В 73-ата минута Мартин Детелинов Петков оформи класическата победа за Левски.

----

Септември - Етър 4:1 (3:1)

Домакините поведоха с 2:0 с голове на Александър Тодоров и Николай Манчевски.

Етър върна едно попадение чрез Кольо Станев, а до почивката Васил Бакалов отбеляза за 3:1.

През втората част Александър Тодоров с втория си гол в мача оформи изразителната победа за Септември.