Левски и Славия излизат за златото при момчетата U15

Ани Колева 28/05/2018 21:10

Отборите на Левски София и Славия ще спорят за златото в държавните финали по волейбол за момчета U15, които се провеждат в Дупница.

Така очакванията за вечно дерби за финал в надпреварата не се получиха, а „белите“ и "сините" ще се борят да стъпят на върха в своята възраст.

ЦСКА и Люлин ще спорят за бронзовите отличия.

До този развой се стигна след като в първия полуфинал Левски София победи Люлин с 3:0 (25:19, 25:16, 25:11). "Сините“ постигнаха категоричен успех, като не допуснаха противодействие от страна на люлинци.

Левски София надигра Люлин в първия полуфинал и се класира за финал

Истинска драма обаче се получи във втория полуфинал, в който Славия надигра след петгеймова бика ЦСКА с 3:2 (25:17, 25:23, 115:25, 16:25 15:12).

„Червените“ изоставаха с 0:2 гейма, като настъпи страхотен обрат и в следващите две части те буквално прегазиха съперника, за да докарат мача до тайбрек. В петата част обаче славистите намериха сили и надделяха.

Така в последния ден от турнира на 29 май от 14:00 ч в спор за бронзовите медали един срещу друг ще застанат ЦСКА и Люлин.

След това от 16:00 ч е големият финал.

На пето място завърши тимът на Берое 2016 (Стара Загора), който победи Виктория Волей (Пловдив) с 3:1 (25:19, 25:19, 17:25, 25:19).

При завръщането си сред най-добрите тимът на Берое завърши на пето място в крайното класиране за момчета до 15 години

В спора за седмо място тимът на Сливнишки герой (Сливница) се наложи чисто над Марек (Дупница) с 3:0 гейма.

Крайно класиране 5-8 място:

5. Берое 2016 (Стара Загора)

6. Виктория Волей (Пловдив)

7. Сливнишки герой (Сливница)

8. Марек (Дупница)

Всички резултати от сезона за момчета до 15 години, вижте тук.

На челната снимка: Волейболистите на Славия се класираха за финал при момчетата  U15