Левски U16 би Витоша и е първенец в Зоната (снимки)

Валентин Маринов 30/05/2018 13:31

Левски е №1 в зоналното първенство за юноши младша възраст, родени 2001-2002 г., след убедителна победа с 4:0 над Витоша (Бистрица) на ст. “Академик” на 4-ти км.

Отложеният от 24-ия кръг двубой бе пряк сблъсък за първото място, а с победата “сините” дръпнаха с 4 точки пред “тигрите” и на пет от третия ЦСКА-София кръг преди края.

Доста зрители гледаха на живо мача Витоша - Левски, сред тях и популярни футболни хора като Даниел Боримиров и Велислав Вуцов.

До края на първото полувреме имаше битка и заряд. Тогава обаче тимът на Борислав Кьосев нанесе двоен удар с попадения на Ремзи Неджип в 32-ата и 40-ата минута и до голяма степен реши спора.

В 58-ата Мартин Петков вкара красив гол с удар отдалеч.

В 79-ата Андрей Георгиев от Витоша пропусна дузпа - вратарят Цветелин Ставрев хвана ъгъла, изби, топката рикошира в гредата и оттам стражът улови.

Веднага след това влезлият като смяна Владимир Сиромахов оформи крайното 4:0.

Мачът започна с атаки и към двете врати. В 13-ата минута Мартин Петков бе изведен сам срещу вратаря на домакините, но не уцели вратата. Акцията на "сините" бе показно за справяне с "висока" преса.

Последва пропуск на Ивайло Христов от Левски. Витоша застраши Ставрев с опасен удар с глава на Даниел Борисов. До средата на полувремето мачът бе равностоен, но постепенно Левски почна да си подава топката все по-добре.

Така в 32-ата Мартин Петков проби отдясно и подаде отлично на оставения непокрит Неджип, който откри резултата.

Дони Бак от "тигрите" два пъти в рамките на няколко минути пробва Ставрев. При втория случай гостите направиха образцова контра, при която Богдан Костов отлично асистира на Неджип за 2:0.

След почивката Витоша взе инициативата в опит да се върне в битката. Здравко Панев нацели греда с глава след центриране от свободен удар.

Постепенно Левски си върна контрола и Мартин Петков реши всичко с удара си в горния десен ъгъл на Иван Ризов. Малко след това Васил Първанов от Витоша можеше да намали, но "син" бранител изби пред голлинията.

Малко преди края Ризов се намеси добре при изненадващ удар в близкия ъгъл от фаул на Радослав Гайдев. Дойде ред и на дузпата за "тигрите", отсъдена за нарушение срещу Ивайло Петров.

След края на срещата Левски U16 беше награден с купа от Пандо Кобуров от зоналния съвет на БФС София.

А Витоша (2001-2002) изпраща добър сезон, независимо че не стана зонален първенец. Тимът все още има реален шанс да завърши пред ЦСКА-София, което си е постижение.

----

Витоша (Бистрица) - Левски 0:4

0:1 Ремзи Неджип (32), 0:2 Ремзи Неджип (40), 0:3 Мартин Д. Петков (58), 0:4 Владимир Сиромахов (79);

Витоша (Бистрица): Иван Ризов, Марио Дилчовски, Виктор Мицилков (Алекс Терзийски), Здравко Панев, Дони Бак, Кристиян Гълъбов (Борислав Иванов), Даниел Борисов, Васил Първанов-капитан, Ивайло Петров, Теодор Костадинов, Андрей Христов;

Треньор: Росен Стоянов

Левски: Цветелин Ставрев, Васил Сапунджиев, Симоне Игнатов, Добрин Денев (Симеон Иванов), Георги Владимиров (Владимир Сиромахов), Радослав Гайдев, Мартин Д. Петков, Тодор Найдин, Ивайло Христов-капитан (Георги Найденов), Богдан Костов (Стоян Сотиров), Ремзи Неджип (Александър Мицев);

Треньор: Борислав Кьосев

Съдии: Ивайло Ненков, Радослав Димитров, Петко Божинов (от София);

Делегат на БФС: Пандо Кобуров

Жълти картони: Теодор Костадинов, Борислав Иванов (Витоша); Богдан Костов, Тодор Найдин, Симоне Игнатов (Левски);