Два гола решиха битката за оцеляване в U17 (обзор)

Ваня Николова 01/06/2018 19:40

Два допуснати гола по-малко решиха втория изпадащ в Елитната юношеска група до 17 години. Днес се играха всичките мачове от 30-ия кръг, а в битката за оцеляване бяха замесени четири тима.

Левски-Раковски и Пирин (Благоевград) загубиха днес и завършиха с равни точки - по 20 и с по 1:1 в преките двубои. Така в сила влиза головата разлика. "Сините" са с 25:57, а "орлетата" - 25:59.

Два допуснати гола по-малко решиха спора в полза на Левски-Раковски!

Това стана факт, след като Левски-Раковски падна с 1:2 от Берое, а малко по-късно  Пирин отстъпи с 0:2 на Ботев в "Коматево".

В същото време Дунав победи Монтана с 2:0, а Етър спечели домакинството си на Сокол с 5:1.

В призовите места Лудогорец измести ЦСКА-София от третото място. Разградчани спечелиха с 6:0 гостуването си на Локомотив (Пловдив), докато "червените" завършиха наравно с Черно море в София.

В крайното класиране Лудогорец има 66 точки, ЦСКА е с 64. Шампионът Ботев (Пловдив) получи след мача с Пирин златните си медали и купата за първо място.

----

Славия - Левски 1:2 (0:1)

На почивката Левски имаше преднина от един гол, реализиран от Ремзи Неджип. След около един час игра Иван Гелов от Славия излезе сам срещу вратаря на "сините" и изравни.

Десет минути по-късно Мартин Петков донесе победата на гостите.

Така Левски завършва сезона на второ място. "Сините" получиха сребърните медали от националния селекционер Ангел Стойков.

----

ЦСКА-София - Черно море 0:0

ЦСКА-София изпусна място в призовата тройка в последния мач. „Червените“ не успяха да вземат трите точки срещу Черно море и останаха четвърти в крайното класиране.

"Моряците" са пети.

----

Локомотив (Пловдив) - Лудогорец 0:6 (0:2)

Георги Бабалиев откри резултата, а до почивката Петър Караангелов удвои.

През втората част Бабалиев вкара второто си попадение, по един гол добавиха Преслав Петков, Пламен Стоянов и Петър Георгиев.

----

Ботев (Пловдив) - Пирин 2:0 (0:0)

Ботев завърши по шампионски сезона в Елитната юношеска група до 17 години.

Мачът в "Коматево" бе без значение за "канарчетата, докато за гостите от Благоевград точките (и головете както се оказа) бяха от огромно значение. След загубата "орлетата" изпаднаха.

Двубоят започна с 15 минути по-късно, тъй като дежурният лекар закъсня за срещата.

В 21-ата минута Димитър Тонев от Ботев нацели напречната греда.

Три минути след почивката Ботев поведе. Иво Казаков стреля, стражът изби, но топката се насочи към Емил Колев, който  с глава се разписа за 1:0.

В 65-ата минута Емил Колев пусна отличен извеждащ пас към Иво Казаков и нападателят прокара топката между краката на вратаря за 2:0.

В 79-ата минута Казаков получи директен червен картон за грубо нарушение.

След срещата "жълто-черните" получиха купата и златните си медали.

----

Берое - Левски-Раковски 2:1 (2:1)

Христо Иванов се разписа за 1:0 в 20-ата минута, след като бе изведен зад гърба на отбраната и елегантно прехвърли стража на гостите.

Шест минути след това домакините останаха с човек по-малко. Пламен Пенев бе изгонен с директен червен картон, а капитанът на Левски-Раковски Алекс Миков се разписа от прекия свободен удар за 1:1.

В самия край на първата част отново Христо Иванов изведе "зелените" отново напред, след като прати топката в мрежата с удар от въздуха.

----

Дунав - Монтана 2:0 (1:0)

Капитанът на Дунав Кристиян Маринов откри резултата в средата на първото полувреме.

В 60-ата минута Теодор Костов покачи на 2:0.

----

Етър (Велико Търново) - Сокол (Марково) 5:1 (2:1)

Анджело Глузов изведе Етър напред в резултата. Димитър Пасков изравни в 20-ата минута, а малко по-късно удари греда. До почивката домакините отново поведоха. Кольо Станев бе точен за 2:1.

В началото на второто полувреме Стефан Шопов от Сокол можеше да изравни, но нацели гредата.

Николай Лазаров вкара за 3:1 от дузпа, отсъдена за нарушение срещу Матьо ГаговАнджело Глузов направи 4:1, а крайното 5:1 оформи Борислав Марков.

----

Марек - Септември 0:2 (0:1)

Николай Манчевски вкара през първото полувреме. Иван Чилов бе точен за гостите след почивката.

Септември е на осма позиция, докато Марек изпада, след като има само една точка за цял сезон.