Левски и БУБА убедителни на старта за момчета U16

BGbasket.com 02/06/2018 16:40

Левски и БУБА баскетбол започнаха с убедителни победи участието си на финалния турнир по баскетбол за момчета до 16 години, който се провежда в Самоков.

Левски и Берое откриха шампионата, а победата бе за столичния тим с 88:65.

Двубоят бе много оспорван до средата на втората част, като двата отбора често си разменяха водачеството. Левски обаче изигра силни финални минути на полувремето и на почивката водеше с 10 точки. След паузата баскетболистите на Едуард Вълчев поддържаха двуцифрен аванс, който в края на мача стана още по-изразителен.

Най-резултатни за успеха с по 16 точки бяха Иван Павлов (плюс 10 борби) и Виктор Германов. Виктор Димитров отбеляза 13 точки, а с дабъл-дабъл от 12 точки и 15 борби е Александър Дулгеру.

За Берое Михаил Комбаков вкара 19 точки, 12 има Александър Болашиков.

В другия мач от група B БУБА баскетбол се наложи над Дунав Русе със 103:58. Любопитното е, че въпреки високата резултатност от страна на софийския отбор, той вкара едва три тройки за целия мач. Русенци отбелязаха две.

Единствено първата част на мача бе сравнително оспорвана, като след края й БУБА водеше с 27:21. Тимът на Ивайло Желев изигра много резултатна втора част, в която вкара 34 точки и на почивката увеличи аванса си на 24 точки. След паузата Дунав нямаше сили да се върне в мача, като до края БУБА контролираше събитията на терена.

Шестима баскетболисти на победителите завършиха с двуцифрен точков актив. Павел Теофилов се отчете с 18 точки и 11 борби, Константин Тошков има 16 точки и 11 асистенции, с по 13 точки са Александър Витанов (плюс 13 борби) и Тимотей Христев. Денис Камбуров вкара 12 точки, а 11 има Лъчезар Тошков.

За Дунав Дамян Минков бе над всички с 22 точки и 16 борби. Михаил Ганев има 13 точки.