Елитната U19 приключи с големи резултати (обзор)

Валентин Маринов 02/06/2018 21:58

Сезон 2017-2018 в Елитната юношеска група до 19 години приключи днес. Всичко е според очакванията. Лудогорец завърши по шампионски с победа в София срещу Септември.

ЦСКА-София е втори, а Черно море - трети, след като и двата тима спечелиха с по пет гола последните си срещи. Ботев (Пловдив) завърши четвърти - пред Левски, но това едва ли е от голямо значение.

Елитната U19 отново приключи така, както започна и вървеше през целия сезон - с големи резултати.

Отново го казваме тук - и днес масово играха по-малки състезатели, някъде родени 2002 г. (например за Лудогорец - половината отбор).

Това е последният ни обзор в Елитните групи. Viasport.bg пожелава на момчетата, които излизат от юношеския футбол, попътен вятър, здраве и късмет. А на всички играчи и треньори - ползотворно лято. И до нови срещи.

----

Славия - Нефтохимик 7:1 (2:1)

Хеттрик на Христо Тодоров, два гола на Христо Иванов (единия е от дузпа за 5:1), Филип Ангелов и един автогол.

Гостите намалиха за 1:2.

----

Септември - Лудогорец 0:1 (0:1)

Димитър Василев (набор 2002) реализира в 37-ата минута с хубав прехвърлящ удар от около 25 метра.

Домакините не заслужаваха да загубят, пред втората част те имаха превес и пропуснаха положения поне за равенство.

----

Дунав (Русе) - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:0)

Оспорван мач на лошия терен на Русенския университет.

Може би равенството щеше да е най-справедливо, но в 85-ата вратарят на домакините сбърка при изнасянето на топката и Георги Стайков го прехвърли от 40 метра.

----

Черно море - Ботев (Враца) 5:1 (3:1)

Неочаквано Иван Велчев изведе напред врачани в началото и те имаха аванс до 30-ата минута.

След това обаче Черно море бързо реши мача. Два гола реализира Кристиян Арсовски, а по един Георги Вълов, Даниел Димов и Влад Михайлов.

----

Локомотив (Пловдив) - Марек (Дупница) 5:0 (3:0)

Впечатляващ рейд на “смърфовете” с 10 мача без загуба (7 победи и 3 равенства).

Голове на Петър Шопов (22-ата), Октай Юсеин (24-ата), Даниел Чаушев (32-дузпа), Михаел Камберов (63-ата) и на вратаря Венцислав Янков от втори 11-метров удар в 67-ата.

----

ЦСКА-София - Черноморец (Бургас) 5:0 (2:0)

Хеттрик на направилия много силна пролет Борислав Будинов и по едно попадение на Енамуил Личев и Даниел Йорданов.

След срещата “червените” получиха купа и сребърни медали от Делян Асенов от БФС.

----

Берое - Монтана 5:0 (2:0)

Пореден домакински успех с този резултат. Победна точка на сезона за “зелено-белите”, благодарение на голове на Костадин Пеев, Александър Енев, Мартин Маринов, Руси Чернаков и Валентин Иванов.

Почти сигурно това е последен мач на Иван Гаджев в ДЮШ на Берое. Специалистът е напът да поеме Миньор (Раднево) и да вземе със себе си юноши на клуба, в който работи години наред и постигна успехи.

Viasport.bg пожелава успех на Иван Гаджев.

----

Пирин (Благоевград) - Левски 0:0

Мачът се игра на стадион “Христо Ботев” и беше интересен за гледане, независимо от нулите. И двата отбора бяха доста “шарени” и експериментални.