Черно море Тича U16 спечели група А от финалите

BGbasket.com 03/06/2018 21:50

Отборът на Черно море Тича за момчета U16 си осигури първото място в група А от финалите на държавното първенство по баскетбол в Самоков.

В днешния си втори мач варненци се наложиха над Тунджа (Ямбол) с 96:46. Така те вече имат две победи от два мача и който и да излезе победител в утрешния директен сблъсък за влизане в полуфиналите между домакина Рилски спортист и Тунджа, ще остане втори след тях. Черно море пък ще се изправи срещу последния в класирането до момента с две загуби – ЦСКА.

Варненци спечелиха първата част срещу ямболии с 15 точки разлика, но през втората съперникът успя да върне част от изоставането си. През второто полувреме обаче момчетата на Георги Бакалов бяха непоколебими и направиха разликата огромна.

Мартин Йорданов записа 22 точки и 11 борби за успеха, 17 отбеляза Берк Мехмед, а с 12 точки и 7 асистенции завърши Любомир Керемедчиев. За Тунджа Красимир Кънев записа 12 точки, а Златомир Дончев и Георги Герганов – по 10.

В оспорвания друг мач от групата домакинът Рилски спортист се наложи над ЦСКА с резултат 63:58, за да зарадва публиката си с първи успех. Самоковци бяха напред през цялата първа част, а след нея бяха с три точки напред.

Силна втора част не само остави Рилски напред, но и доведе до 15 точки разлика в полза на отбора, а равностойна игра през третата запази статуквото. ЦСКА обаче направи серия от 13:0 през последния период, за да се върне в мача. времето обаче не стигна за нещо повече от интересен край на срещата.

Румен Георгиев записа 12 точки и 5 борби за победителите, 11 плюс 19 борби добави Боян Илиев, а с 10 точки и 9 борби се включи Васил Лобутов. За ЦСКА с по 9 точки се отчетоха Кристиян Икономов и Димитър Генов.