Левски e №1 в група В при момичетата U16

BGbasket.com 04/06/2018 21:50

Левски завърши на първо място в група В от финалите за момичета U16 в София. В дербито от нея тимът надви Септември 97 с 48:46, за да завърши с три победи от три мача. Септември остава на второ място с 2-1 и също ще играе на полуфинал. Трети и четвърти остават съответно отборите на Славия и Дунав Русе.

В полуфиналите Левски ще се изправи срещу втория от група А Черно море Одесос, а Септември ще срещне първия Монтана 2003.

В дербито на групата отборът на Левски започна по-добре и спечели първата част с 12:6. В най-резултатната за мача втора четвърт Септември успя да се приближи само на 3 точки за 23:26 на почивката.

Левски продължи да води с минимален аванс през цялата продължителност на третия период, а темпото се запази до края, като само 22 секунди преди сирената резултатът беше равен. След няколко грешки на Септември и по един успешен наказателен удар за Елеонора Петрова и Йоана Вълчева Левски поведе и запази победата в последните секунди.

Мариета Колева записа 12 точки и 10 борби за победителките, а най-резултатна с 15 точки беше Йоана Вълчева. За Септември 9 точки и 6 борби регистрира Виолета Григорова, а по 8 отбелязаха Александра Мандур и Борислава Денчева.

В другия мач от групата Дунав Русе записа първата си победа, след като се наложи над Славия с резултат 89:86. Отборите спечелиха по една част през първото полувреме, което доведе до преднина от три точки за русенки. Те изиграха силен трети период, който ги изведе с цели 13 напред, но Славия отвърна през последния.

Столичанки успяха да стопят почти целия си дефицит и да се приближат на три точки при по-малко от 30 секунди до края. Тройка на Мария Бориславова изравни резултата и прати мача в продължение. След равностойно начало на продължението Славия направи серия от 7:0 и излезе напред, за да изведе мача до победа.

Патриция Балова избухна с 36 точки и 9 борби за победителките, 18 плюс 11 добави Божидара Стефанова, а с 10 точки се включи Мария Димитрова.

За Дунав Русе Елена Андреева завърши с 23 точки и 10 борби, 21 плюс 11 добави Александра Димитрова, а 18 наниза Татяна Аврамова.