България U18 направи равен с Грузия

Валентин Маринов 05/06/2018 22:56

България U18 (набор 2000) завърши 1:1 с Грузия в първата контрола между двата тима в Националната футболна база в “Бояна”.

В четвъртък двете селекции, които се готвят за първия етап евроквалификации наесен, ще изиграят още един мач.

Тамази Бабунадзе откри резултата в 12-ата минута, а в 75-ата капитанът Преслав Боруков изравни с успешна добавка, след като стражът на гостите изби топката при удар на Мартин Минчев.

Тимът на Грузия е на добро ниво и предизвикателството за тима на Ангел Стойков е сериозно. Двубоят беше равностоен, но може да се каже, че Грузия игра по-добре преди почивката, а след това нашите отвърнаха и по-опасните положения бяха пред вратаря  Деметре Булискерия.

Днес за България U18 някои футболисти дебютираха под знамената. В редиците на нашите личеше умора, което е логично предвид факта, че сезонът приключи.

България U18: Дамян Дамянов, Виктор Попов, Тихомир Димитров, Георги Вълчев (Слави Косов), Мартин Дичев, Валентин Антов, Емануил Личев, Доменик Янков (Филип Ангелов), Денислав Станчев (Иван Тренчев), Мартин Минчев (Иво Димитров), Преслав Боруков-капитан;

Селекционер: Ангел Стойков