БУБА U16 пак е шампион, защити титлата

BGbasket.com 06/06/2018 19:25

БУБА Баскетбол спечели за четвърта поредна година титлата от републиканското първенство за момчета U16, след като победи на финала Черно море Тича с 92:75. Това е и трети пореден трофей от шампионата за старши треньора Ивайло Желев.

БУБА започна силно двубоя, като Александър Витанов и Денис Камбуров отбелязаха всичките 29 точки за тима в първата част, за да дадат тласък на своите във финала.

На втората петица на БУБА обаче ѝ липсваше висок играч и въпреки че доста време столичани поддържаха десетина точки аванс, в края на полувремето загубиха предимството.

Бързите атаки на Черно море стопиха разликата само до четири на почивката - 49:45.

Отново след почивката БУБА започна ударно и освен, че бележеше, с агресивна защита не позволи на Черно море да се движи в нападение.

Мартин Йорданов се прояви за варненци и за броени минути наниза 8 поредни точки, а разликата падна до 6, а малко по-късно и до 4.

Въпреки всички усилия обаче, БУБА пак възстанови до плюс 9 преднината си преди финалния период.

Всеки опит от Черно море биваше париран най-често с тройка от БУБА, а с три минути до края разликата вече стана 15 точки.

Крайното 92:75 бе оформено вече при решен шампион.

Мартин Йорданов приключи с 29 точки и 7 борби за Черно море.

За шампионите Александър Витанов отбеляза 23 точки, плюс 13 борби. 24 точки наниза Петър Конакчийски (6 тройки), а Константин Тошков завърши с 11 точки и 12 асистенции.

Петър Конакчийски стана и Най-полезен играч на турнира.