България U18 би Грузия във втората контрола

Viasport 07/06/2018 14:19

Националният отбор за юноши до 18 г. (набор 2000) победи Грузия U18 с 2:0 във втората контрола между двата отбора в Националната футболна база „Бояна“.

Тимът на Ангел Стойков реши спора през втората част с головете на Валентин Антов и Иван Тренчев.

Преди два дни съперниците завършиха 1:1.

В 20-ата минута Преслав Боруков се озова на стрелкова позиция, след като се пребори с двама бранители и опита да прехвърли стража, но не намери очертанията на вратата.

В 36-ата капитанът на гостите Дартсмелия пробва да реализира от пряк свободен удар, но топката мина на сантиметри покрай десния страничен стълб.

Националите откриха резултата в 57-ата минута чрез Валентин Антов, който не остави шанс на вратаря на Грузия с мощен шут извън наказателното поле.

В 67-ата Доменик Янков отправи коварен удар по диагонала от разстояние, но топката мина встрани от вратата.

Играчите на Ангел Стойков удвоиха преднината си в 81-ата минута след отлична триходова комбинация. Слави Косов изведе отдясно Боруков, който преодоля противник и намери Тренчев, а той прати топката в мрежата с удар от малкото наказателно поле.

В добавеното време националите можеха да реализират и трето попадение, но вратарят Булискерия отрази изстрел на Боруков.

България U18: Петър Иванов, Димитър Митев, Слави Косов, Никола Борисов (Тихомир Димитров), Виктор Попов, Мартин Дичев, (Иван Тренчев), Валентин Антов, Емануил Личев, Доменик Янков (Методи Стефанов), Филип Ангелов (Иво Димитров), Преслав Боруков-капитан