U15: Фаворитите дръпнаха напред (обзор)

Viasport 07/06/2018 21:15

Повечето фаворити взеха добър аванс в първите осминафинали на държавното първенство по футбол при децата, родени след 1 януари 2003 г.

Все пак интрига за някои от реваншите остана. Относително спокойни могат да бъдат само Ботев (Пловдив), ЦСКА-София, Литекс и Левски.

За изненада се приема победата на Аристон на “Овча Купел”, но всъщност не е така.

Този реванш ще е интересен, същото се отнася за двубоите на “Лаута”, във Варна и Разград.

Вижте най-интересното от днешните мачове.

----

Черноморец (Бургас) - Локомотив (Пловдив) 2:1 (0:0)

Двата отбора са в една Зона - Югоизточната, и се познават отлично. След нулево първо полувреме Слави Диков откри за домакините в 40-ата. Последва бърза размяна на голове.

В 51-ата резултатът бе изравнен от Видол Сейменски. Веднага от центъра Живко Стаматов върна аванса на “акулите”.

За първи път от ноември игра лекувалият контузия лидер на бургазлии Стилиян Станчев - записа 5 минути.

Реваншът е отворен.

----

Берое - Лудогорец 1:1 (1:0)

Добър мач с интересен развой и голяма битка, а шансовете на Берое за неделя не са за отписване.

В 20-ата Любомир Иванов откри за домакините. Още преди това гостите останаха с човек по-малко заради директен червен картон на Юлиян Манолски.

С 10 души “орлите” проявиха характер и в 41-ата Георги Недков изравни.

----

Етър (Велико Търново) - Ботев (Пловдив) 0:1 (0:1)

Доста публика като за детски мач имаше в град Дебелец. Единственият гол реализира Иван Аврамов в 19-ата минута.

“Болярите” съжаляват, че не стигнаха до по-добър резултат срещу тима, който защитава титлата на Ботев в U15 (в две поредни години).

Те не заслужаваха да загубят, но неумение в завършващата фаза ги лиши поне от равенство. “Канарчетата” играха под възможностите си.

----

ЦСКА-София - Спартак (Пловдив) 3:0 (3:0)

Двубоят се игра в “Царско село”, а “червените” решиха всичко още преди почивката.

Цветомир Цанев откри в 4-ата, в 29-ата Христо Арсов удвои, а в края на полувремето Мартин Аврамов бе точен за 3:0.

----

Локомотив (Горна Оряховица) - Литекс 0:2 (0:1)

Регионален сблъсък, в който “оранжевите” очаквано взеха връх.

Иван-Йоанис Атанатос вкара от дузпа през първата част. След антракта Месут Али направи аванса на Литекс още по-солиден.