Левски спечели гостуването на Национал (видео)

Ваня Николова 07/06/2018 21:45

Левски спечели гостуването си на Национал с 3:1 в първи осминафинален мач от държавното първенство по футбол при децата, набор 2003.

В началото на срещата двата тима си размениха по едно попадение, а след почивката "сините" стигнаха до победата.

В 3-тата минута Антон Бакалов пусна пас към Георги Пенелов в наказателното поле и последният изведе домакините напред в резултата. Радостта на Национал обаче бе кратка.

Играчите в синьо организираха бърза атака, при която Самуил Беримски асистира на Марин Петков, който възстанови равенството.

До почивката имаше няколко далечни удара и от двата отбора, но резултатът остана непроменен.

Две минути след подновяването на играта гостите стигнаха до пълен обрат. Атака отдясно завърши с подаване на Димитър Иванов в наказателното поле към Самуил Беримски, който вкара втория гол за Левски.

В тези минути "сините" изцяло владееха инициативата и имаха възможност да постигнат още по изразителен резултат. Пропуски за гостите направиха Беримски, Константин Айдарски, Виктор Георгиев и Димитър Иванов.

В средата на втората част срещата бе прекъсната за няколко минути, тъй като на терена влезе куче. Животното развесели играчите и публиката преди да бъде хванато от собственика си и изведено от игрището.

В 55-ата минута Самуил Беримски отново получи извежащ пас, този път от Марин Петков, и не се поколеба да отбележи третия гол за Левски.

Траян Тенев от Национал опита от пряк свободен удар да намали, но вратарят на "сините" Иван Андонов изби.

Малко по-късно стражът на Левски отново се намеси решително, след като отрази удар на Георги Пенелов.

В 66-ата минута Мартин Хайдаров се озова на добра позиция, първият му удар бе спасен от вратаря на Национал Николай Стоянов, а вторият бе в аут.

Последната ситуация бе пред вратата на Левски. След корнер за домакините Траян Тенев с стреля с глава, но не затрудни стража на гостите.

Реваншът е на 10 юни, неделя, от 18:00 ч на стадион "Георги Аспарухов".

----

Национал - Левски 1:3

1:0 Георги Пенелов (3), 1:1 Марин Петков (5), 1:2 Самуил Беримски (37), 1:3 Самуил Беримски (55);

Национал: Николай Стоянов, Цветелин Павлов, Пламен Симеонов (Славен Любенов), Боян Глухчев (Денис Горянов), Николай Николов (Георги Захариев), Милен Хаджиев, Емре Дрянов, Антон Бакалов-капитан (Ангел Аврамов), Александър Христов, Траян Тенев, Георги Пенелов;

Треньори: Борислав Маров, Иван Муртин;

Левски: Иван Андонов-капитан, Петър Войнов, Виктор Георгиев, Александър Георгиев, Константин Айдарски, Иван Вълев (Марк-Емилио Папазов), Мартин Хайдаров, Димитър Иванов (Георги Атанасов), Марин Петков (Николай Арахангелов), Даниел Начев, Самуил Беримски (Кристиян Николов);

Треньор: Красимир Петров;

Съдии: Димитър Буров, Павлин Михайлов и Любин Димитров;

Делегат на БФС: Емил Спасов;

Жълти картони: Петър Войнов, Мартин Хайдаров, Марин Петков, Александър Георгиев (Левски); Боян Глухчев, Николай Стоянов (Национал)