Аристон впечатли срещу Славия в София (снимки)

Валентин Маринов 07/06/2018 22:57

Русенският Аристон записа най-интересния резултат в първите осминафинали на държавното първенство при децата (набор 2003) - 2:0 срещу Славия в “Овча купел”.

Впечатли обаче не само резултатът, а и играта на тима на треньора Илиян Памуков, който напълно заслужи успеха си и може да стигне до четвъртфинал.

Славия обаче още не е за отписване - в ответния сблъсък нещата биха могли да се обърнат.

Началото на помощния терен на стадион “Славия” беше равностойно. Първата добра ситуация за гол беше за гостите. Бързоногият и сърцат Дани Братоев, който е капитан, се освободи отлично от бранител и стреля в далечния ъгъл, но вратарят Георги Митин предотврати гол.

Нататък Аристон заигра по-добре. Русенци пресираха своите съперници, по-често печелеха битката в средата на терена и се стремяха да играят опростен футбол с бързо придвижване на топката напред и търсене на празни пространства за своите нападатели.

Два опасни удара отправи Борис Димитров. Остреща Славия успя да внесе напрежение пред Иво Парашкевов само в два случая.

След почивката се очакваше по-различен маниер от “белите”, но не стана така. Точно обратното - в началото на полувремето почти всяка атака на русенци завършваше с голова възможност. Докато славистите продължиха да бъдат плахи в атака.

Димитров стреля от опасна близост и само намесата на Митин предотврати гол. Веднага след това Братоев изскочи сам срещу него отляво, но и той не успя да го преодолее. Моментално от ъгловия удар като по чудо не падна гол.

Братоев още веднъж опита късмета си. Така логичното се случи в 46-ата, когато Борис Димитров проби отляво, тръгна по аутлинията и подаде на своя капитан, който нямаше как да пропусне този път - 1:0.

Славия заигра по-активно и веднага стигна до опасности при свободни удари и центрирания.

Така пред гостите се отвориха още по-добри възможности за контри и те се възползваха в 61-ата, когато Борис Димитров увенча активната си игра с хубаво попадение след индивидуална акция - 2:0 (долу).

В 70-ата минута домакините можеха поне да намалят. Кристиян Стоянов изпълни пряк свободен удар почти от центъра, а Парашкевов не се намеси добре и топката срещна напречната греда.

Много силен мач за Аристон, който показа нагледно как може да се играе сполучливо като гост. Двубоят бе добър като качество, независимо от грешките. Беше и спортсменски.