U15: Без изненади в реваншите (обзор)

Viasport 10/06/2018 21:15

Ботев (Пловдив), ЦСКА-София, Левски и Литекс продължават на четвъртфиналите на държавното първенство по футбол при родените през 2003 година.

Левски записа категорична победа над Национал с 6:1, Литекс вкара пет гола на Локомотив (Горна Оряховица).

Ботев (Пловдив) надигра с класическото 3:0 Етър, а ЦСКА-София направи 1:1 при гостуването си в Пловдив на Спартак.

Напред продължават четири от 5-те софийски отбора. Към тях се присъединяват два пловдивски, Лудогорец и Литекс. Столичани нямаше как да са и 5-те в следващата фаза, тъй като два от тях се противопоставиха един срещу друг.

Жребият за четвъртфиналите е на 13 юни от 11:30 ч.

Вижте най-интересното от вечерните мачове.

----

Ботев (Пловдив) - Етър 3:0 (1:0 в първия мач)

Срещата на естествен терен №1 на базата в "Коматево" започна с над 40 минути закъснение, заради катастрофа на АМ "Тракия", която забави пристигането на гостите и съдиите.

Домакините откриха още в първата минута с гол на Даниел Гичев, който се разписа с топовен удар от 20 метра.

В 15-ата минута Никола Илиев центрира от корнер, а играч на Етър отблизо прати топката в собствената си врата за 2:0.

В 28-ата минута Масар Кямил отправи шут от границата на наказателното поле, кълбото рикошира в защитник на търновци и влетя във вратата за 3:0.

----

Спартак (Пловдив) - ЦСКА-София 1:1 (0:3 в първия мач)

Домакините поведоха в края на първото полувреме, когато точен бе Александър Шиков.

Малко след почивката, в 39-ата минута, Цветомир Цанев възстанови равенството.

----

Литекс - Локомотив (Горна Оряховица) 5:2 (2:0 в първия мач)

Домакините поведоха с 4:0, а малко преди почивката Локомотив върна едно попадение.

След паузата двата тима си размениха по един гол.

Месут Али и Христо Марков вкараха по две попадения за Литекс, Калоян Митев добави един гол за победителите.

За гостите точни бяха Иван Славов и Георги Недев.