Левски и ЦСКА са №1 в квалификациите за момчета U14

BGbasket.com 11/06/2018 20:35

Левски и ЦСКА спечелиха квалификационните турнири по баскетбол за момчета U14, които се проведоха в София през уикенда.

Двата отбора завършиха без поражение в двата столични турнира, на които бяха домакини. Освен тях още БУБА Баскетбол и Рилски спортист намериха място на финалите.

От турнира в Ямбол се класираха Славия и тимът на домакините, като специален материал за случилото се там в решаващия мач за класиране на втория тим очаквайте в BGbasket.com и Viasport.bg.

В зала "Румен Пейчев" ЦСКА нямаше конкуренция като спечели с разлика срещите си, а Рилски спортист също нямаше проблеми с класирането. Отлична атмосфера създадоха агитките на Чардафон Орловец и Локомотив (Горна Оряховица), въпреки че техните отбори не продължиха напред.

Турнирът в зала "Илия Мирчев" завърши със страхотно дерби между Левски и БУБА за първото място. След куп обрати и невероятен финал на двубоя, Левски се наложи със 76:75.

Марио Боянов вкара 21 точки за успеха, включително важна тройка в края, а Илиян Варзоев се записа със 16 точки, също с ключови кошове в последните секунди, плюс този, донесъл победата.

Стефан Гогев бе топреализатор за БУБА със 17 точки, а Никола Кольов се отчете с 15.

Последният квалификационен турнир е в Сливен идния уикенд.