Лудогорец пак стигна до равен с човек по-малко

Валентин Маринов 16/06/2018 14:25

Славия и Лудогорец направиха 1:1 в първи четвъртфинал на държавното първенство при децата, родени 2003 г.

“Орлите” изиграха мач-близнак на осминафинала срещу Берое в Стара Загора, когато преди почивката губеха в резултата, след това останаха с човек по-малко и в началото на второто полувреме изравниха.

Сега стана същото. “Този мач вече сме го гледали”, шегуваха се футболни хора край терена.

Срещата бе проследена на живо от националния селекционер на тази възраст Любомир Божанков, ръководството на ДЮШ на Лудогорец, много от треньорите в школата на Славия и т.н.

В началото тимът от Разград беше отборът, който опитваше повече да играе с топката. След грешка в защитата на домакините Георги Недков получи възможност да стреля отблизо, но стреля слабо.

В 14-ата минута Славия поведе. Вратарят на “орлите” Мартин Петков излезе напред да игра с топката и пробва да отбие с глава, но за негово нещастие след рикошет в съотборника му Тодор Петров кълбото влезе мрежата.

Голът даде увереност на славистите. В 21-ата Лазар Боянов бе фаулиран от Алекс Маринов, който беше последен в защитата и съдията Георги Николов му вдигна червен картон. При свободния удар Петков улови без проблем.

До края на полувремето играта беше равностойна, гостите не допуснаха срив.

Много бързо след почивката “зелените” изравниха. Иван Алексиев от Славия се подхлъзна и Росен Иванов се озова са срещу вратаря, при което с лекота изравни. Любопитно е, че Иванов е по-малък брат на Тони Иванов, който през зимата премина от Лудогорец в мъжкия отбор на Славия.

Не мина много време и тимът на Радослав Комитов можеше да стигне до пълен обрат, но Стефан Статев не успя да преодолее отдясно реагиралия отлично Георги Митин.

Нататък чисти полови възможности нямаше. Ако първото полувреме беше приятно за гледане, след почивката играта се накъса, темпото падна, грешките и единоборствата зачестиха. Славия опита натиск, но не успя да стигне до ситуации поне за минимален успех.

Въпреки това тимът има своте шансове като гост. В предишния кръг “белите” заличиха пасив от 0:2, но сега съперникът е значително по-силен.

Реваншът във вторник ще е много интересен.