Етър спечели турнир в Горна Оряховица

Viasport 17/06/2018 10:25

Тимът на Етър спечели турнира за деца, родени 2008-2009 г., организиран от Зоналния съюз на БФС в старата столица.

В надпреварата се включиха 8 отбора от областта, а домакин за пета година е Горна Оряховица. Срещите се играха на стадион „Локомотив“. Организаторите бяха осигурили отлични условия.

Финалът бе между отборите на Етър и местния Локомотив. След оспорвана битка и гол през второто полувреме етърци се наложиха с 1:0. Горнооряховските деца останаха на второ място.

Трети са футболистите на Белица (Килифарево), победили с 5:1 отборът на Павликени, който остана на четвърто място. Пети се класираха децата на Изгрев 93 (Царевец), които след изпълнение на дузпи се наложиха над Алекс ОК (Шемшево). Седми е Академик (Свищов) след победа с 3:0 над Левски (Стражица).

Всички отбори получиха екипи и топки, осигурени от БФС. Наградите им бяха връчени от кмета на общината инж. Добромир Добрев и председателя на ЗС на БФС Бончо Генчев, който пожела на всички млади състезатели да станат майстори като футболистите, които сега гледат на световното.

Връчени бяга и три индивидуални награди. За най-добър вратар бе отличен Вилислав Михайлов от Етър. Неговият съотборник Пламен Тишков получи приза за най-добър защитник. За голмайстор на турнира бе определен Йоанис Аргирис от Локомотив, вкарал 7 гола в първенството.

Източник: sport-vt.com