ЦСКА е в топ 4 след класика срещу Литекс

Ваня Николова 19/06/2018 20:20

ЦСКА-София отстрани Литекс и ще играе на полуфиналите на държавното първенство по футбол за деца, родени след 1 януари 2003 година.

Първата среща в Ловеч завърши 2:1 за домакините, а реваншът в Панчарево бе спечелен от "червените" с 3:0.

Още в 9-ата минута общият резултат от двата мача бе изравнен (2:2). След центриране от ъглов удар и разбъркване в наказателното поле Мартин Аврамов вкара за 1:0. Този резултат даваше предимство на ЦСКА-София заради попадението на чужд терен.

Малко по-късно гостите създадоха напрежение в наказателното поле на "червените" при едно центриране. Стражът на "армейците" Ивайло Илиев боксира, Виктор Киряков насочи топката с глава към вратата, но играч на ЦСКА изчисти.

Последваха силни минути за домакините.

Мартин Аврамов с глава прати топката над вратата на Литекс след ъглов удар. Малко по-късно Мартин Смоленски проби отдясно и подаде към Георги Манев в наказателното поле. Топката бе избита от футболист на гостите от голлинията.

В 25-ата минута от щаба на ЦСКА-София поискаха дузпа за нарушение срещу Мартин Смоленски, но главният съдия Вангел Вангелов прецени, че няма основание да посочи бялата точка.

Последва нов пробив на Смоленски отдясно, който завърши с подаване към Алпай Рамадан, чийто удар мина над вратата.

Три минути след почивката бе отсъдена дузпа за домакините за игра с ръка на футболист на Литекс в наказателното поле. Мартин Смоленски бе точен за 2:0.

Минута по-късно Христо Марков от състава на гостите имаше възможност да намали. Той прехвърли вратаря, но топката срещна гредата.

Следващата атака на "червените" завърши с удар в аут на Александър Бучков. Мартин Смоленски от пряк свободен удар също прати топката покрай вратата.

В 44-ата минута "червените" направиха аванса си класически. Александър Бучков се освободи от защитниците в оранжево и с прецизен удар се разписа за 3:0.

В 55-ата минута Литекс остана в намален състав. Йоанис-Иван Атанатос получи директен червен картон за удар без топка.

До края домакините имаха възможност чрез Александър Бучков и Йоан Борносузов да постигнат още по-изразителна победа, но вратарят на Литекс Петър Рахнев се намеси решително на няколко пъти.

Фотогалерия от срещата, ВИЖТЕ ТУК

----

ЦСКА-София - Литекс 3:0

1:0 Мартин Аврамов (9), 2:0 Мартин Смоленски (38-дузпа), 3:0 Александър Бучков (44);

ЦСКА-София: Ивайло Илиев, Цветомир Йорданов, Мартин Сотиров, Мартин Аврамов, Георги Иванов, Алпай Рамадан, Цветелин Стоичков (Мартин Влаевски), Александър Бучков-капитан, Христо Арсов (Данаил Стойчев,), Георги Манев (Цветомир Цанев), Мартин Смоленски (Йоан Борносузов);

Треньор: Христо Марашлиев

Литекс: Петър Рахнев-капитан, Антонио Тодоров, Андрей Петров, Йоанис-Иван Атанатос,  Христов, Дилян Игнатов, Калоян Митев (Илия Илиев), Георги Димитров (Христо Луковски), Христо Марков, Виктор Киряков (Мерт Дормуш), Мартин Ангелов;

Треньор: Веселин Симеонов;

Съдии: Вангел Вангелов, Мартин Русев и Марин Бонев;

Делегат на БФС: Николай Младенов;

Жълти картони: Александър Бучков (ЦСКА),Мартин Ангелов (Литекс);

Червен картон: Йоанис-Иван Атанатос (Литекс);