ЦСКА разби Лудогорец в първия полуфинал

Ваня Николова 24/06/2018 12:05

ЦСКА-София взе солиден аванс срещу Лудогорец - 3:0 в първия полуфинал на държавното първенство при децата, родени 2003 г.

На един от терените в Панчарево Цветомир Цанев откри в 3-тата минута, в 20-ата удвои, а в 41-ата Тодор Петров си вкара автогол.

“Червените” на треньора Христо Марашлиев изнесоха силен мач. Гостите допуснаха много грешки в действията си, най-вече в защита. Докато домакините изглеждаха безкрайно мотивирани и се възползваха максимално от слабостите на противника.

В последните десетина минути отборите играха с човек по-малко. Александър Бучков (ЦСКА) и Анастас Пемперски (Лудогорец) получиха втори жълти и червени картони.

Двубоят започна отлично за домакините. В 3-тата минута Христо Арсов открадна топката от защитник на Лудогорец на аутлинията, подаде в наказателното поле към Цветомир Цанев и последният откри резултата.

Малко по-късно Стефан Статев от състава на гостите стреля от дистанция, а вратарят на ЦСКА Ивайло Илиев отрази. Топката попадна в Росен Иванов, но и той не можа да преодолее стража на "червените".

Играчът на Лудогорец Кристиян Костадинов също пробва далечен удар, само че бе неточен.

В 20-ата минута ЦСКА организира хубава атака, която бе завършена успешно отново от Цветомир Цанев след асистенция на Александът Бучков.

След около половин час игра Росен Иванов шутира в аут от границата на наказателното поле. В 33-тата минута отново той не намери очертанията на вратата на ЦСКА, след като с глава прати топката в аут при центриране от фаул.

Само 6 минути след началото на второто полувреме резултатът за "червените" стана класически. Георги Иванов центрира от фаул, а Тодор Петров си вкара автогол.

Цветелин Стоичков от ЦСКА имаше възможност да се разпише в 50-ата минута. Той преодоля двама играчи пред наказателното поле и стреля, но вратарят на Лудогорец Мартин Петков отрази удара му.

Малко по-късно Росен Иванов се озова на добра позиция, но беше неточен.

Десет минути преди края двата тима останаха с по десет човека на терена.

Александър Бучков от ЦСКА и Анастас Пемперски от Лудогорец се сдърпаха след нарушение в полза на домакините. Двамата получиха жълти картони. За Бучков това бе втори жълт картон и той бе изгонен. Само няколко секунди по-късно Пемперски също видя жълтия цвят на картона за втори път, след като отново не сдържа нервите си.

В края удар на Николай Георгиев от Лудогорец не затрудни вратаря на "червените".

Реваншът е в сряда, 27 юни, от 10:30 часа в "Гнездо на орли".

Другият полуфинал Локомотив (Пловдив) - Левски е от 18:00 часа на "Лаута".