Левски повтори резултата срещу Локомотив (видео)

Валентин Маринов 27/06/2018 14:45

Левски победи с 4:0 и във втория полуфинал на държавното първенство при децата, родени 2003. В неделя “сините” предрешиха изхода със същия резултат на “Лаута”.

“Сините” доминираха на помощния терен на “Герена”. Въпреки солидния си аванс те не подцениха опонента си. Още от първите минути поставиха под напрежение вратаря Кристиян Ботев и футболистите пред него.

Виктор Георгиев стреля добре с глава, но Ботев изби. В следващите минути стражът на “черно-белите” отрази удари на Георги Атанасов и Иван Вълев.

В 14-ата минута Марк-Емилио Папазов реализира красиво с глава след диагонално центриране - топката придоби параболична траектория.

Само две минути по-късно Вълев удвои след грешка в защитата на гостите. “Синята” офанзива продължи и в 24-ата Георги Атанасов също се разписа.

В края на полувремето Локо също записа добри атаки. Тони Лесов пробва вратаря на Левски Иван Андонов, който изби в корнер.

След очивката треньорът на столичани Красимир Петров замени “мотора” си Даниел Начев, а тимът му обяснимо намали оборотите.

При една от най-чистите ситуации Марк-Емилио Папазов удвои головия си актив.

Локомотив не успя да се противопостави днес, но заслужава поздравления. Малцина са очаквали, че воденият от Даниел Димитров тим ще стигна толкова далеч на държавното. “Смърфовете” отстраниха два съперника, срещу които беше считан за аутсайдер.

А Левски е на финал на държавното U15 за първи път от 2012 г., когато набор 1997 грабна титлата след победа срещу Черноморец (Бургас) с дузпи в Нова Загора. Сблъсъкът с ЦСКА-София е в неделя от 18 часа в “Драгалевци”.

----

Левски - Локомотив (Пловдив) 4:0

1:0 Марк-Емилио Папазов (14), 2:0 Иван Вълев (16), 3:0 Георги Атанасов (24), 4:0 Марк Емилио Папазов (58);

Левски: Иван Андонов-капитан (Емил Христов), Петър Войнов (Самуил Беримски), Константин Айдарски, Виктор Георгиев, Никола Църовски, Мартин Хайдаров, Даниел Начев, Марк-Емилио Папазов, Християн Николов, Иван Вълев, Георги Атанасов;

Треньор: Красимир Петров

Локомотив: Кристиян Ботев, Видол Сейменски-капитан, Тодор Павлов, Божидар Зелямов, Тони Милушев, Кольо Гаврев, Тони Лесов, Антонио Лазаров, Антон Коспартов, Васил Църцев, Георги Мавродиев;

Треньор: Даниел Димитров

Съдии: Петър Григоров, Георги Тодоров, Дениз Соколов;

Делегат на БФС: Цветан Трифонов