Юношите минаха кота 100 в контрола с пет части

BGbasket.com 30/06/2018 19:35

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 записа убедителна победа срещу Кипър в първата контрола между двата тима, изиграна днес в Правец. Баскетболистите на Мануел Марков се наложиха над своя съперник със 119:80.

Любопитното е, че след договорка между двамата треньори мачът продължи не четири части, а пет. Последната от тях обаче нямаше как да бъде вписана в официалната статистика и затова в нея е отразен резултатът след 40 минути игра - 100:61.

Утре отборите ще премерят сили още веднъж, отново в Правец.

Българите взеха инициативата още от началните минути, като след първата част водеха с 6 точки. Ключова за развитието на мача бе втората четвърт, в която тимът ни напълно контролираше събитията на терена. „Лъвчетата“ я спечелиха с 35:9 и на почивката имаха комфортен аванс от 32 точки.

След паузата националите ни поддържаха убедителната разлика в своя полза и без проблеми спечелиха.

Те отбелязаха общо 11 тройки за целия мач срещу 5 за съперника.

Заради приятелския характер на мача Мануел Марков даде възможност за изява на всички 16 баскетболисти. Най-резултатен за първите четири части бе капитанът Цветомир Чернокожев със 17 точки. Николай Михайлов отбеляза 12, а с 11 е Александър Стойков.