Виктория Волей шампион за юноши U17

BGvolleyball.com 01/07/2018 17:55

Виктория Волей (Пловдив) спечели шампионската титла в държавното първенство по волейбол за юноши U17, коeто се проведе в добричката зала “Добротица“.

Младите волейболисти от Пловдив, водени от Атанас Митрев (с помощник-треньор Димитър Узунов) победиха Левски София с 3:2 (25:20, 25:27, 23:25, 25:22, 15:12) в драматичен финал, продължил повече от 2 часа.

"Сините" поведоха с 2:1, но не успяха да затворят мача. Пловдивчани се върнаха в играта в четвъртата част, а в тайбрека те отново доминираха и се поздравиха с победата.

Виктория Волей повтори успеха си от миналия сезон, когато отново спечели титлата за същата възраст, но тогава се наложи над ЦСКА с 3:1 във финала в зала „Строител“ в Пловдив.

Домакините от Добруджа 07 завършиха с бронзовите отличия в държавните финали

Бронзов медалист стана тимът на Добруджа 07, който в малкия финал на първенството надигра категорично Дея Спорт (Бургас) с 3:0.

Шампионите бяха наградени от члена на управителния съвет на БФ волейбол Тодор Дапев.