Кипър не затрудни юношите U18 в контрола

BGbasket.com 01/07/2018 19:40

Националният отбор по баскетбол за юноши U18 постигна поредна победа в контролите - и във втория мач се наложи над Кипър, сега с 89:64.

Това бе резултатът в четири части, като както и в предишните си проверки, и този път юношите изиграха още една допълнителна четвърт след тях. След нея пак активът на нашия състав мина 100 точки за крайното 108:88.

Следващите проверки са с доста по-силен опонент - Гърция.

В пореден двубой юношите показаха сериозна мощ в атака, но Кипър и днес не бе твърде опасен противник и отстъпваше във всяко отношение на нашите баскетболисти.

Постепенно и методично разликата се качваше и в края на първото полувреме стигна 20 точки. В третата част темпото и концентрацията малко спадна, но гостите не успяха да скъсят кой знае колко изоставането си. 14 български баскетболисти успяха да се завъртят в ротацията за срещата, което доведе до доста грешки, които обаче тепърва ще има време да се изчистват.

Дори без един от основните си играчи Николай Михайлов и с друг титуляр записал само пет минути - Марин Маринов, отборът ни се представяше стабилно в подкошието и не изпитваше трудности нито да бележи, нито да се бори.

По-сериозен проблем за Мануел Марков и Бойко Миленков може да се окаже гардовата позиция, където отпадна заради контузия Виктор Серафимов, а с травма, чиято сериозност тепърва ще се види, е и Лъчезар Везирски.

Отлично и в двете фази на играта обаче се включи новото попълнение на позиция плеймейкър Александър Давитков, а на поста добри моменти имаше в предишните проверки и Мартин Петров от Спортни таланти.

Нов силен мач направи Цветомир Чернокожев, с 15 точки за 17 минути на терена. Мартин Стефанов се изяви повече от добре през второто полувреме и приключи с 14 точки, а Андрей Петков показа реализаторските си умения с 11. Ерик Искренов завърши с 6 точки и 11 борби.

СТАТИСТИКА НА БЪЛГАРИЯ ОТ МАЧА С КИПЪР U18 (четири части)