Левски, Марица, ЦСКА и Видин на полуфинали при девойките U17

Ани Колева 02/07/2018 19:45
Отборите на Левски, Марица (Пловдив), ЦСКА и Бдин Вида (Видин) оформиха финалната четворка в държавните финали по волейбол за девойки U17, които се провеждат в столичната зала "Сиконко".

До този развой се стигна след изиграване на груповата фаза от шампионата.

В група А първенец стана Марица с три победи и 9 точки, като в последния си мач надигра Пирин (Разлог) с 3:0 гейма.

Големият двубой бе за второто място, като волейболистките на Бдин Вида надиграха след петгеймова битка ДКС Варна с 3:2 гейма. Така видинчанки завършиха на втора позиция и последваха Марица на полуфинали.

Тимът от Варна зае трето място и ще спори за пета позиция в крайното класиране. Последни, без победа останаха представителките на Пирин (Разлог), които ще играят за 7 място в крайното класиране.

Всички резултати и класиране в група А вижте тук.

В група Б имаше вечно дерби за върха, като Левски и ЦСКА излзязоха в спор за първото място. Волейболистките на "сините" обаче надиграха категорично "червените" с 3:0 гейма и завършиха като едноличен първенец, с три победи и 9 точки. След загубата "армейките" останаха на втора позиция, като и двата тима продължават на полуфинали.

Трети се наредиха волейболистките на Казанлък, които ще спорят за пето място, а последни останаха представителките на АХил, които излизат за седма позиция в крайното класиране.

Всички резултати и класиране в група Б вижте тук.

Така първия полуфинала от надпреварата Левски среща Бдин Вида, а двубоят е на 3 юли, от 15:00 ч.
 „
Втория полуфинал противопоставя Марица и ЦСКА, а мачът е на 3 юли от 17:00 ч.

Преди това от 11:№0 ч Ахил и Пирин излизат за седмо място в крайното класиране. От 13:00 ч Казанлък и ДКС Варна ще определят петият в подреждането на надпреварата.