Волейболистките на Левски шампион за девойки U17

Ани Колева 04/07/2018 20:30

Волейболистките на Левски спечелиха шампионската титла на България за девойки U17 за настоящия сезон 2017/2018.

Във финалния спор от държавните финали по волейбол за тази възраст в столичната зала "Сиконко" представителките на "сините" надиграха категорично ЦСКА с 3:0 (25:18, 25:17, 25:12).

Въпреки че бе финал, вечно дерби нямаше, а домакините доминираха изцяло.

Те не позволиха противодействие от страна на "армейките" и спечелиха мача само за 65 минути игра.

Титлата е още по-сладка за синия клуб, след като левскарките триумфираха на свой терен и пред собствена публика.

А по пътя към златния връх тимът на Левски бе абсолютен лидер, като спечели всички мачове с по 3:0 гейма и стана шампион без загубен гейм!

Бронзов медалист стана тимът на Марица (Пловдив), който спечели малкия финал на надпреварата.

Волейболистките от Пловдив надиграха Бдин Вида (Видин) с 3:0 (25:22, 25: 20, 25:13) и завършиха на трето място в България.